Już za kilka dni nadejdzie ten czas w roku w którym oficjalnie mamy okazję podziękować każdej z bliskich nam pań. Za wychowanie dzieci, prowadzenie domu, ciepło rodzinne i miłość. Za uśmiech wokół którego pojawiają się głębokie zmarszczki i ten, który widzimy na malutkiej twarzy dziecka. Za dobroć i troskę. Niezależnie od tego czy to mama, żona, córka czy pani z cukierni, która zawsze wybiera dla Ciebie największe ciastko. Dzień Kobiet to nie tylko zwykła data, którą trzeba „odbębnić” kwiatkiem czy czekoladkami. To dzień w którym powinniśmy zwolnić i pokazać jak bardzo jesteśmy wdzięczni swoim kobietom.

Dzień kobiet – historia powstania

Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Przypadały na pierwszy tydzień marca. Związane były z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia.

Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Pierwszy raz święto obchodzono 28 lutego 1909 roku w USA. Zostało zapoczątkowane przez Socjalistyczną Partię Ameryki. W ten sposób chciano upamiętnić marsz z 8 marca 1908 roku, kiedy to 15 tysięcy pracownic nowojorskich zakładów odzieżowych domagało się nadania im praw politycznych i ekonomicznych dla kobiet. (Zaczerpnięto z wiadomosci.wp.pl)

Dlaczego Dzień Kobiet jest tak ważny?

W czasach, kiedy ciężko o chwilę bliskości i czasu dla siebie warto jest poświęcić jeden dzień by okazać najbliższym jak ważni są dla nas. Kobiety często pracują „na dwie zmiany” – pierwszą z nich jest praca na etacie, a drugą zajmowanie się dziećmi i domem. I mimo, że jest to bardzo wymagające, często są niedoceniane. A przecież i one mają prawo być zmęczone czy nie w humorze.

Dzień Kobiet pozwala na przygotowanie miłej niespodzianki, dzięki której panie poczują się ważne i potrzebne.

Dzień Kobiet

Co podarować na Dzień Kobiet?

Mówią, że najlepszym przyjacielem kobiety są diamenty, jednak wbrew pozorom nie trzeba wydać fortuny by uszczęśliwić swoich bliskich. Dla pań najlepszym prezentem jest chwila poświęcenia i uwagi.

Niezależnie od tego czy niespodzianka na Dzień Kobiet ma być dla żony czy córki, zdecyduj się na coś wyjątkowego, dzięki czemu będziecie mogli razem spędzić trochę czasu. Żonę z pewnością zadowoli smaczna kolacja, dobry film i lampka wina. Dla małych kobiet świetną niespodzianką będzie deser lodowy czy pokaz magii. Panie którym chcesz sprawić przyjemność, a nie są Ci bardzo bliskie z pewnością docenią podarunek w postaci choćby czekolady.

Najważniejsza w tym dniu dla każdej z nas jest pamięć. Świadomość, że mężczyźni widzą nasze poświęcenie i starania by wspólnie stworzyć piękną przyszłość.