Foto: pl.wikipedia.org

Dzisiaj we Francji w miejscowości Thais rozpoczyna się proces kanonizacyjny bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Najpierw przez Trybunał kanonizacyjny zostaną przesłuchani świadkowie zgłoszeni przez ks. prof. Tomasza Kaczmarka, który jest postulatorem procesu kanonizacyjnego.

Do trybunały kanonizacyjnego zostanie zaprzysiężonych również czterech nowych członków: dwóch księży z diecezji francuskiej i dwóch z archidiecezji warszawskiej.

Podczas procesu zostanie przebadany przez dwóch mianowanych lekarzy specjalistów człowiek uzdrowiony za wstawiennictwem bł. ks. Popiełuszki. Zabrana dokumentacja zostanie następnie przekazana przez postulatora Watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Dwa lata temu 56-letni chory na przewlekłą białaczkę szpikową Francuz wyzdrowiał po tym, jak ksiądz udzielający mu sakramentu chorych przyniósł mu obrazek ks. Popiełuszki. Za jego wstawiennictwem również modlił się o uzdrowienie mężczyzny.

Postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki jest szeroko rozpowszechniona. Przez jego wstawiennictwo modlą się ludzie z wielu krajów.

W naszym sanktuarium, w naszej parafii, modlitwa o kanonizację ks. Jerzego (o ogłoszenie go świętym) trwa praktycznie od dnia pogrzebu.  Cieszymy się też z wymiaru światowego, bo domniemany cud dokonał się we Francji. To pokazuje, że kult ks. Jerzego jest rozpowszechniony szeroko w świecie. My tego doświadczamy w naszym sanktuarium, gdzie przybywa wiele milionów ludzi rocznie z najróżniejszych zakątków świata. To pokazuje, że świadectwo życia ks. Jerzego Popiełuszki dla wielu ludzi jest ważnym świadectwem – mówi ks. dr Marcin Brzeziński, kustosz sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie.

Proces kanonizacyjny będą prowadzić dwie diecezje: francuska i archidiecezja warszawska.

Na podstawie: radiomaryja.pl