Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

Zablokowanie przedstawiciela głównych mediów za chamskie wpisy na facebooku to rzadkość. Taki los spotkał Kubę Wojewódzkiego, za wpis z 11 listopada komentujący Marsz Niepodległości.

Wojewódzki 11 listopada postanowił skomentować Marsz Niepodległości. Zrobił to tak:

„Pedały”

Nie bardzo wiadomo, dlaczego chcąc obrazić grupę patriotów z biało – czerwonymi flagami użył słowa „pedał”, które jego środowisko uznaje za obraźliwe wobec osób LGBTQ i które w ustach „prawicowych oszołomów” jest traktowane jako skandal i „homofobia”. Nie wiadomo kto zgłosił post Wojewódzkiego do administracji portalu – urażona prawica, czy urażona tęczowa lewica. Faktem jednak pozostaje, że facebook postanowił na 30 dni zablokować konto „króla TVNu” jak sam o sobie pisze. O sytuacji poinformował sam Wojewódzki:

„Konto jest zablokowane, nie mogę dodawać postów”

Rodzi się pytanie dlaczego facebook zablokował Wojewódzkiego. Po to by bronić uczestników Marszu, czy może po to by na przyszłość nikt nie używał tak „wulgarnego” i „homofobicznego” słowa i to jeszcze w celu obrażenia swoich adwersarzy. Bez względu na to jaka jest prawda, faktem jest to że Wojewódzki przez najbliższy miesiąc nie będzie raczył nas swoimi „mądrościami” przynajmniej w sieci.