fot. screen youtube.com

Ze względu na wzmagające się w ostatnim czasie naciski ze strony UE, rząd usiłuje znaleźć „dogodne alibi” do tego, aby „ustąpić Brukseli” – ocenił Witold Gadowski, zauważając, że rząd nie wykorzystuje wszystkich argumentów na forum UE.

Publicysta w rozmowie z portalem “Polonia Christiana” odniósł się do zamieszania, jakie wywołały ostatnie wypowiedzi polityków Zjednoczonej Prawicy w sprawie ewentualnego utworzenia w Polsce tzw. korytarzy humanitarnych. Jego zdaniem strona polska nie wykorzystuje strategii, którą wiele osób postulowało od bardzo dawna.

“Nie przedstawiono na forum UE pomocy, jakiej Polska udziela uchodźcom z Ukrainy, zwłaszcza tym, którzy przyjeżdżają do naszej ojczyzny ze strefy wojny. Jest to ogromne zaniedbanie pokazujące krótkowzroczność oraz brak wyobraźni polityków obozu rządzącego” – powiedział w rozmowie z portalem “Polonia Christiana” Witold Gadowski.

Jak dodał, Prawo i Sprawiedliwość nie mówi również o skali wsparcia, jakiego „polski Kościół Katolicki i wiele polskich organizacji udzielają chrześcijanom w Syrii, w Iraku i w Libanie”.

W jego ocenie, ze względu na wzmagające się w ostatnim czasie naciski ze strony UE, rząd usiłuje znaleźć „dogodne alibi” do tego, aby „ustąpić Brukseli”.

Odnosząc się do wypowiedzi marszałka seniora Kornela Morawickiego, powiedział: “Jest to czysty idealizm, jakoby islamscy imigranci dali się oczarować polską kulturą, a co za tym idzie odrzucili zapisy sur koranowych, własną tradycję i obyczaje”.

Gadowski zauważył również, że swoje stanowisko zmienił wicepremier Jarosław Gowin. Niedawno opowiadał się przeciwko przyjmowaniu uchodźców, dziś zaczyna zmieniać zdanie w tej sprawie i namawia do korytarzy humanitarnych.

źródło: pch24.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.