W piątek wieczorem przed sądami w całym kraju odbyły się protesty przeciwko planowanym zmianom w sądownictwie pod hasłem „Wolne sądy, Wolne wybory, Wolna Polska”.

W Warszawie demonstracja odbyła się przed Pałacem Prezydenckim. Wśród protestujących znaleźli się m.in. Kramek, Budka, Nowacka, Borusewicz Gasiuk-Pihowicz, Lubnauer, Thun, Holland, Pinior, Fedorowicz, Lemański czy Dukaczewski.

Na transparentach widniały napisy: „A ja wolność kocham ponad wszystko”, „Pl. Defilad 19.10.2017” (data podpalenia się Piotra S.). Manifestujący z Akcja Demokracja chodzili z urnami wyborczymi, do których można było wrzucić kartkę i zaznaczyć na niej: „wolne sądy, wolne wybory, wolna Polska”.

Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji po zakończeniu protestu przed Pałacem Prezydenckim w trakcie zgromadzenia „nie odnotowano żadnych zdarzeń”. Według szacunków służb „rotacyjnie uczestniczyło w nim około 1500 osób”.

Podczas protestu skandowano: „Wolne media”, „Wolne sądy, wolne wybory, wolna Polska”. Uczestnicy trzymali w rękach flagi Polski oraz Unii, pojawiły się transparenty z napisami: „I do was zapuka Prawo i Sprawiedliwość” oraz „Konstytucja”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.