homopropaganda

Organizacja zajmująca się lobbingiem na rzecz homoseksualistów – “Kampania przeciw homofobii”, złożyła donos m.in do Rzecznika Praw Obywatelskich na dziennikarza RMF FM Bogdana Zalewskiego. Powód? Przeprowadzenie wywiadu z Leszkiem Szymowskim, autorem książki “Homo terror”.

Donos na dziennikarza, poza Rzecznikiem Praw Obywatelskim trafił również do Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania, Przewodniczącego Rady Etyki Mediów, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Prezes zarządu organizacji Kampania przeciw homofobii – Agata Chaber, która podpisała się pod donosem domaga się  podjęcia “stosownych działań mających na celu usunięcie homofobicznego nagrania oraz jego transkrypcji ze strony internetowej www.rmf24.pl, wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do dziennikarza Bogdana Zalewskiego oraz wystosowania publicznych przeprosin.”

Zdaniem “KPH”, “w swoich wypowiedziach Bogdan Zalewski używał sformułowań, które są mową nienawiści”. Ponadto stwierdza, że “wyrażona w rozmowie radiowej wrogość w stosunku do osób homoseksualnych jest niezaprzeczalna”, a dziennikarz “entuzjastycznie przyjmował i komentował nienawistne treści omawianej publikacji, na końcu gorąco ją polecając”.

Tęczowi działacze oburzeni są również, użyciem w rozmowie określenia zapoczątkowanego przez Janusza Korwina Mikke a więc “tfu, geje”. Zdaniem “KPH” “splunięcie przed słowem gej wyrażone zarówno przez gościa jak i prowadzącego program jest skandaliczne, wyraża pogardę w stosunku do osób homoseksualnych”.

W donosie czytamy również, że  „Bogdan Zalewski widzi dużą wartość omawianej książki w tym, że porusza temat lewackiego homoterroryzmu, który w ciągu kilkunastu lat doprowadza do upadku Stanów Zjednoczonych i stopniowo dociera do Polski.”  Natomiast “taka postawa sprzyja propagowaniu szkodliwych społecznie stereotypów i szerzeniu uprzedzeń”.

Dostało się również autorowi książki, który uważa że agresywna polityka środowisk LGBT może doprowadzić “do konfrontacji między społeczeństwem tradycyjnym, a grupami gejów, lesbijek, transwestytów oraz innych rozmaitych seks-dziwadeł”. Zdaniem donosicieli, wypowiedź ta “stanowi wyraz akceptacji podżegania do agresji i czynów z nienawiści”.

1 KOMENTARZ

  1. TFU to sa wlasnie ci, co tak szczekaja o tolerancji dla siebie a nie majac jej dla innych. Nie beda jakies zboczone dziwadla, ktorych jest w granicach bledu statystycznego dyktowac warunki, co mozna, a co nie ogromnej wiekszosci normalnie i zdrowo myslacych. Obrzydliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.