W ostatnim czasie na serwisie YouTube możemy zaobserwować rosnącą popularność wyzwania o nazwie #hot16challenge2Jest to druga edycja wymyślonej przez popularnego rapera Solara zabawy. Zasady są takie same jak wcześniej, ale tym razem wszystko zyskało nowy, szczytny cel. Jest nim promocja zbiórki pieniędzy na pomoc dla polskich szpitali.W opisach kolejnych wykonań zadania czytamy następujące wyjaśnienie:

Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka – „Beef z koronawirusem #hot16challenge” dla Siepomaga.pl. Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z Koronawirusem. Zbiórka dostępna jest pod adresem: http://siepomaga.pl/hot16challenge. Całą akcję można śledzić na stronie hot16challenge.network”

Kto uczestniczy w #hot16challenge2?

Na samym początku do akcji dołączali głównie raperzy, jednak obecnie podejmują się go artyści związani również z innymi gatunkami muzycznymi. Możemy cieszyć się wykonaniem wyzwania między innymi przez: Taco Hemingwaya, Quebonafide, Schaftera, Dawida Podsiadło, Pawła Domagały. Wykonali je też umuzykalnieni prezenterzy TVP – Norbi i Rafał Brzozowski. Kobiecą reprezentację tworzą na przykład Katarzyna Nosowska, Mery Spolsky i Margeret. Zdarzają się nawet wyjątki w postaci osób w ogóle nie związanych z branżą – rzuconą przez Borixona rękawicę podniósł na przykład profesor prawa Marcin Matczak. Zrobił to również jeden z najbardziej znanych dziennikarzy w Polsce – Kuba Wojewódzki, a wynikiem swoich działań podzielił się na Instagramie. Z pewnością swoim udziałem zaskoczył wszystkich prezydent Andrzej Duda, który nominował nawet do wykonania swojej wersji chaallenge’u premiera Mateusza Morawieckiego. Do akcji pod trochę zmienioną nazwą #brzydka16challenge2 włączają się też nieobdarzeni talentem muzycznym, a chcący wykorzystać w szczytnym celu swoje zasięgi YouTuberzy.

Liczymy na ciebie!

Aby akcja przyniosła oczekiwane rezultaty potrzebne jest zaangażowanie wielu osób.Jak zaśpiewał w swojej wersji challenge’u Dawid Podsiadło ,,pierwsza linia frontu w walce” potrzebuje odpowiednich środków, aby nieść pomoc w bezpieczny dla siebie i innych sposób. A więc nie bądźmy obojętni! Włączmy się w przedstawioną akcję charytatywną, przelewając na konto zbiórki chociaż symboliczne 10 złotych. Każdy gest się liczy!