Gdy na rynku pojawia się nowy telefon, media oraz youtuberzy od razu rozpoczynają analizy nowego urządzenia. Wśród nich znajdziemy na przykład testy wytrzymałości, które pozwalają sprawdzić, jak telefon zachowa się w trakcie upadku. W końcu uszkodzenia mechaniczne to najczęstsza przyczyna, dla której telefony trafiają do serwisów. Jak to jest w przypadku popularnego telefonu Apple? Ile może kosztować wymiana szybki w telefonie iPhone SE 2020?

W tym roku telefonem, który od premiery może cieszyć się bardzo dużą popularnością, zdecydowanie jest iPhone SE 2020. Przede wszystkim ze względu na to, że w internecie znalazło się wiele informacji na temat tego, że model ten to tak naprawdę iPhone 8 w nowej odsłonie. Czy to prawda? Nasz serwis telefonów może to potwierdzić. Części od modelu iPhone 8 praktycznie pasują do zaprezentowanego w tym roku iPhone SE 2020.

Jak wygląda wymiana szybki w iPhone SE 2020?

Wielu producentów decyduje się na wykorzystane dobrze znanych części, do produkcji kolejnych urządzeń. W końcu, po co zmieniać coś, co zostało dobrze zaprojektowane? Warto jednak pamiętać, że identycznie wyglądające telefony nie zawsze będą zbudowane z tych samych podzespołów. Kiedyś na taki ruch zdecydował się na przykład Samsung, tworząc na bazie popularnego modelu Galaxy S4 bardzo podobny telefon, który na rynek trafił z dopiskiem VE.

Na podobny ruch zdecydowała się teraz marka Apple, która postanowiła odświeżyć bardzo dobrze oceniany model iPhone 8, wypuszczając na rynek iPhone SE 2020, do którego pasuje większość części ze starszego modelu. W tym przypadku są to na przykład gniazdo ładowania, wyświetlacz, mikrofon czy czujnik zbliżeniowy. Warto pamiętać jednak o tym, że to wcale nie znaczy, że naprawa na starszych częściach będzie zalecana. Między innymi ze względu na programowalny TouchID, którego przełożenie ze starszego modelu będzie wiązało się z problemami z działaniem przycisku Home oraz odblokowywaniem telefonu. Dlatego w zależności od zakresu uszkodzeń lepszym rozwiązaniem może okazać się wykorzystanie oryginalnych części, które są kompatybilne z tym modelem.

Ile kosztuje wymiana szybki w iPhone SE 2020?

Niestety uszkodzenia mechaniczne telefonów zdarzają się bardzo często. Wystarczy chwila nieuwagi, aby telefon nam wypadł lub został przygnieciony, co prowadzi do uszkodzenia wyświetlacza lub zbicia szybki w telefonie. Ile trzeba będzie zapłacić za wymianę szybki w iPhone SE 2020? Jest to kwota około 400 zł. W znacznie gorszej sytuacji znajdą się użytkownicy telefonów, którzy będą musieli zdecydować się na wymianę wyświetlacza, która kosztować będzie około 450 zł w przypadku oryginału lub 350 zł, gdy zdecydujemy się na zamiennik.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.