zamówienie online przez laptopa

Tania paczka nadawana z i do Paczkomatu® zdystansowała, według najnowszych badań rynku, zarówno przesyłki kurierskie, jak i tradycyjne usługi pocztowe, tak na rynku e-commerce, jak i w sektorze usług dla klientów indywidualnych. Dlaczego ten rodzaj przesyłki jest tak popularny? A skoro tania paczka Paczkomatowa® to takie dobre rozwiązanie, to jak najłatwiej możesz z niego skorzystać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o tym jak wyglądają profesjonalne usługi kurierskie dla każdego w dwudziestym pierwszym wieku.

Tanie przesyłki kurierskie a Paczkomat® – najlepszy sposób żeby nadać paczkę?

Przesyłki kurierskie w e-commerce już od paru lat ustępuj a pola Paczkomatom®, ale badania opinii przeprowadzone w kwietniu 2021 roku przez Kantar Polska na reprezentatywnej grupie około tysiąca osób, dowodzą, że Paczkomat® stał się też najpopularniejszym miejscem nadania paczki przez osoby prywatne. Aż 70% ankietowanych zadeklarowało, że nadają przesyłki kurierskie w Paczkomatach®, w porównaniu do tylko nieco ponad 40% respondentów, którzy nadają je bezpośrednio u kuriera albo decydują się nadać paczkę na poczcie, co we wcześniejszych latach było najpopularniejszą opcją. Z czego wynika ten sukces? Na pewno po części z tego, że najtańszy kurier, to ten, który dowozi paczki do punktu odbioru. Oczywiście są sytuacje kiedy bardzo ważne jest to, że można zamówić kuriera z dowolnego miejsca do dowolnego miejsca, ale większość klientów ma jakiś Paczkomat® pod ręką i woli zaoszczędzić parę złotych. Paczkomatów® jest już w Polsce ponad szesnaście tysięcy, a większość mieszkańców miast dzieli od najbliższego urządzenia pięćset metrów. Do tego są czynne całą dobę, siedem dni w tygodniu, więc łatwo znaleźć wygodny moment żeby po drodze odebrać albo nadać paczki. Wiele osób jest też zaznajomionych z tą technologią i ma do niej zaufanie, przede wszystkim dlatego, że korzystają z Paczkomatów® robiąc zakupy online. Tanie przesyłki kurierskie pozostają istotną metodą dostawy z e-commerce, ale (jak wskazują ostatnie raporty Gemius) odbiór z Paczkomatu® jest bezapelacyjnie bardziej popularną opcją. Niewątpliwie InPost kurier wyprzedza inne firmy kurierskie właśnie dzięki temu, że pozwala na mieszanie usług Paczkomatowych® i tradycyjnych usług kuriera. Zaletą wysyłki kurierem (zarówno z dostawą do domu, jak i do Paczkomatu®) jest też szybka dostawa w przewidywalnym czasie. Tanie przesyłki kurierskie nie odbiegają zresztą obecnie cenowo od tradycyjnej paczki pocztowej czy nawet większego listu poleconego, a duża dostępność Paczkomatów® czyni z nich atrakcyjne alternatywne do Poczty miejsce nadania paczki. Zwłaszcza, że charakterystyczną cechą oferty InPost jest łatwa wysyłka. Jak najłatwiej nadać paczki w Paczkomacie®? Są dwa sposoby na łatwą wysyłkę w ramach oferty InPost: aplikacja InPost Mobile i serwis Szybkie Nadania online.

Tani kurier w aplikacji

Najłatwiej można zamówić kuriera poprzez aplikację InPost Mobile. Na dole ekranu znajdziesz ikonę nadania paczki, po kliknięciu której wybraniu otworzy się formularz nadania. Na pierwszym ekranie określ parametry przesyłki, a więc sposób doręczenia przesyłki (bezpośrednio przez kuriera czy do Paczkomatu®) i jej gabaryt (cena zależy wyłącznie od niego, bez względu na wagę paczki, która zawsze wynosi maksymalnie 25 kg). Trzy dostępne gabaryty odpowiadają różnym skrytkom w Paczkomacie®, dzięki czemu łatwo ocenisz do którego pasuje twoja paczka. Dalej podaj dane odbiorcy i nadawcy przesyłki – imię, nazwisko, e-mail i numer telefonu, który jest najważniejszy, bo to po nim system identyfikuje użytkownika. Z tego względu zresztą twój numer jest zawsze wpisany. Jeżeli kurier ma dostarczyć przesyłkę do domu, to podaj dokładny adres, a jeśli do Paczkomatu®, to wybierz go z mapy lub korzystając z wyszukiwarki. Możesz też zaznaczyć kratkę “chcę otrzymać fakturę VAT”. Na ekranie, na którym podajesz swoje dane wybierzesz też metodę płatności. Na koniec zaznacz, że akceptujesz regulamin i wybierz przycisk “Dalej” żeby przejść do płatności. Teraz możesz już udać się z przesyłką do Paczkomatu®. Odnajdź w opisie przesyłki kod QR i zeskanuj go w terminalu urządzenia. Otworzy się skrytka. Włóż do niej paczkę i zamknij drzwiczki. I gotowe.

Tani kurier online

Usługi kurierskie możesz też zamówić online, ze strony internetowej Szybkie Nadania. Każda z firm kurierskich oferuje możliwość wygenerowania przesyłki online, ale serwis Szybkie Nadania charakteryzuje wyjątkowa prostota, brak umów, kont w serwisie, zbędnych formalności. Cały serwis to prosty formularz mieszczący się w całości na jednej stronie internetowej. Po prostu go wypełnij, zapłać i wydrukuj etykietę. Wybierz typ przesyłki (standardowo: kurier czy Paczkomat®) i gabaryt paczki. Pamiętaj, gabaryty paczek są trzy, a o cenie decydują wymiary przesyłki, bez względu na jej wagę (paczki mogą ważyć do 25 kg). Następnie wypełnij formularz podając dane odbiorcy i nadawcy (te same co w aplikacji). Podaj adres dostawy przesyłki przez kuriera albo wybierz Paczkomat® z listy. Na koniec zaakceptuj regulamin i przejdź do płatności. Teraz możesz pobrać etykietę w formacie .pdf – wydrukuj ją i naklej na paczce. Rodzaj opakowania może tu mieć znaczenie – etykieta musi się zmieścić. Zanieś przesyłkę do Paczkomatu® i zeskanuj kod kreskowy z etykiety, a otworzy się skrytka. Włóż do niej paczkę i zamknij drzwiczki. Gotowe. Tani kurier, łatwe nadanie paczek, bez umowy, zakładania konta i zbędnych niezrozumiałych opcji, a w aplikacji także bez etykiety. Tak wygląda przyszłość nadawania paczek.

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.