wikimedia.commons.org
wikimedia.commons.org

Ostatnie dane dotyczące chrześcijan w Arabii Saudyjskiej mówią o 4 proc. wyznawców Chrystusa mieszkających w tym kraju. Okazuje się jednak, że muzułmanie coraz częściej porzucają wiarę w Allaha pod wpływem telewizji i Internetu.

Co ciekawe, masowe media skłaniają wyznawców islamu do konwersji na chrześcijaństwo. Na tak odważny krok decyduje się wiele saudyjskich kobiet

Informacje docierające z Arabii Saudyjskiej mówią na przykład o przypadku młodej Salmy, która powierzyła swoje życie Chrystusowi po tym, jak po raz pierwszy w życiu przeczytała fragment Ewangelii w Internecie. Ta sama Arabka nigdy w życiu nie spotykała chrześcijan, nigdy też nie widziała i nie miała możliwości wejść do chrześcijańskiej świątyni. Dziś młoda Saudyjka przygotowuje się do sakramentu Chrztu Świętego.

Takich przypadków jest oczywiście więcej. O Biblii z Internetu dowiedział się muzułmanin imieniem Jazid. Arab miał problemy ze zrozumieniem, czym jest Pismo Święte, zaczął więc poszukiwać o nim dodatkowych informacji również w innych mediach. Na jednym z religijnych kanałów telewizyjnych Saudyjczyk zobaczył numer telefonu do katolickiego księdza. Kilka tygodni później został przez tego duchowanego ochrzczony

Podobne przypadki w Arabii mnożą się. Zdaniem naukowców z uniwersytetu w Mediolanie „bycie katolikiem w Arabii Saudyjskiej jest ekstremalnie trudne. Do tego niezbędna jest bardzo głęboka wiara. W Arabii Saudyjskiej nie ma kościołów, księży, nie można tworzyć żadnych wspólnot”.

Źródło:www.pch24.pl