Foto: pixabay.com
Foto: pixabay.com

W gazecie “The Jerusalem Post”, politolog wzywa Polskę by ta “rozliczyła się ze swoją przeszłością” oraz zwróciła 170 000 zrabowanych nieruchomości, przed wojną należących do Żydów.

Daniel Schatz, w dziale opinii izraelskiego dziennika napisał:

“Najwyższy czas, by Polska zmierzyła się ze swoją przeszłością. Pomimo 70. rocznicy wyzwolenia Auschwitz, nie znaleziono żadnego realnego rozwiązania krytycznej kwestii restytucji dla polskich ofiar Holokaustu czy pogromów z 1968 r”.

Trwające duchy przeszłości muszą zostać zwalczone, a dawne krzywdy muszą zostać naprawione. Najwyższy czas, by Polska uczciła pamięć tych, którzy zostali zamordowani w czasie tyranii nazistów oraz oddała sprawiedliwość ocalałym oraz ich spadkobiercom poprzez naprawę bezprawnej konfiskaty mienia przez reżim nazistowski oraz komunistyczny – dodał.

Politolog jest wykładowcą na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie oraz na uniwersytetach Harvarda i Stanforda. Nie jest pierwszym, który podnosi takie roszczenia wobec Polski.

10 lat temu, poinformowano że mienie żydowskie opuszczone po wybuchu II wojny światowej ma wartość ok. 30 mld dol. Obietnicę zwrotu mienia, w roku 2008 składał premier Donald Tusk jak również ówczesny marszałek sejmu – Bronisław Komorowski. Premier dodawał podczas  spotkania z przedstawicielami organizacji żydowskich w Nowym Jorku, że rekompensaty będą takie na jakie pozwoli stan finansów państwa.

Od pewnego czasu mówi się również o tym, że nagłe próby zdestabilizowania Lasów Państwowych mają związek z żydowskimi ponagleniami w sprawie zwrotu majątków. Pieniądze ze sprzedaży Lasów miałyby pójść na pokrycie “zobowiązań”.

źródło: wgospodarce.pl, biztok.pl

37 KOMENTARZE

 1. żydzi to tylko kasa, kasa i jeszcze raz kasa może by tak kiedyś się pomodlili na grobach swoich żydowskich i je wysprzątali i może by tak jeden żydek z drugim zaczęli dbać o groby swoich którzy zginęli podczas wojny, ale nie w dupie że grób wujka czy matki się sypię gdzieś w lesie czy pod jakąś miejscowością , ważne że kamienice po nich odzyskać i kasę w dupie z nimi niech gniją w ziemi my chcemy po naszych tylko kasę a pamiętać o nich będą jak sami z grobów powychodzą i sobie wysprzątają i świeczkę zapalą tyle w temacie żydów ich jedyna wartość to kasa a to co mają pod piersią to mały sejf w którym jest każdy nominał świata…

  0

  0
 2. Powinni sie cieszyc ze przetrwali,to my ich ukrywalismy w naszych piwnicach narazajac zycie nasze i naszej rodziny, to oni maja nieobliczalny dlug wobec nas, bo gdyby nie my, nie bylo by najmniejszego sladu po nich!!!!!!

  0

  0
 3. Niech sie zglosza do czlonkow judenratow i policji zydowskiej z get,a po drugie nie ma takiego prawa zeby panstwo musialo placic za majatki swych obywateli innym organizacjom miedzynarodowym.Niemcy zrobili holokaust zydowskimi rekoma.Juz w 1918 roku Zydzi nie chcieli dopusc do niepodleglosci panstwa polskiego,zachcialo sie im judopoloni.Zydzi to parszywa nacja tylko szmal sie liczy zadnego honoru.

  21

  0
 4. Jedyne nieruchomości jakie wam złodziejskie mośki się należą to krematoria i kominy byście mieli którędy ulatywać z naszego kraju Izraelska bando złodziei.

  13

  2
 5. A ja uwazam ze jeden piec w Auschwitz do tej pory powinien sie palic na takie zakamane scierwa jak wy! Hitler dobrze wiedzia co robi pozbywajac sie was…

  12

  2
 6. Żydom nic się nie należy od naszego Państwa.

  Dlaczego media nie mówią nic o układzie jaki zawarła PRL z USA w dniu 16 lipca 1960 roku.

  Zgodnie z art. 1 tegoż traktatu/umowy rząd Polski zobowiązał się zapłacić, a rząd USA przyjąć, 40 mln ówczesnych dolarów amerykańskich za całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli USA, zarówno osób fizycznych jak i prawnych z tytułu nacjonalizacji i innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia oraz praw i interesów związanych lub odnoszących się do
  mienia, które nastąpiło w Polsce przed dniem podpisania i wejścia tego układu w życie. Spłata tego zobowiązania przez Polskę następowała w rocznych ratach i została w całości spłacona i rozliczona dnia 10 stycznia 1981 roku.

  Podobne układy zawarte zostały także z rządami innych państw: Wielką Brytanią, Francją, Kanadą,
  Włochami, Szwecją, Danią, Liechtensteinem, Holandią, Grecją, Norwegią, Belgią i Luksemburgiem, ale umowa z USA jest najważniejsza ponieważ roszczenia Żydów amerykańskich są największe, a dyplomacja USA wspiera je bezwarunkowo, całą siłą wielkiego mocarstwa.”

  0

  0
 7. A skad polskie kamienice w rekach Zydow sie wziely? Moze Zydzi sie powinni rozliczyc z Polska za uzytkowanie naszych nieruchomosci. W du…ch sie poprzewracalo! Won do Izraela stukac sie z Palestynczykami. Od Polski sie odstosunkujcie, bo to nie Izrael. To co polskie nalezy do Polski! Nie do Was!

  26

  1
  • to chyba kolega jej nie zna Kazdy ma prawo do roszczen nieruchomosci Jednak jak wyzej potomkow nie ma a izrael chce pieniadze na fundcje ofiarom wojny od polakow Niemcy i ruscy grabili i zrujnowali Polske To niech placa odszkodowani za zniszczenia i mordy na terenie calej europy Druga sprawa przed wojna zydzi mieli duzo nieruchonosci jednak po -wiekszosc byla to ruina a to polacy odbudowywali maista budynki na nowo Wartosc tych nieruchomosci byla calkiem inna niz teraz Jedynie co powinnismy im zaofiarowac gruzy powojenne niech jada do nazistow i pokaza im co ich przodkowie zrobili z ich domami Porownanie Niemiec okradnie zyda na terenie polski a on chce odszkodowania od polakow Smieszne A najgorsze to ze my wszyscy za to zaplacimy predzej czy pozniej W pewnym sensie ich podziwiam krasc umia i robia to po mistrzowsku od starozytnego Egiptu po dzisiejsze czasy W US rzadza to wkoncu opanuja caly swiat WTC wlasciciel juda grube miliary z odszkodowan Przestarzale budunki i tak czekaly grube remonty albo rozbiorka no to rozjebali oczywiscie to terrorysci islam heheh Wysylamy wojska niech bronia naszych ludzi- terenow wkoncu przejelismy je jak spierdolilismy z Egiptu ktory tez okradlismy IRAK IRAN to nasze nasze ROPA ROPA bedziemy rzadzic swiatem Od zarania dziejow wielkie cywilizacje sprowadzaly kultury zydowskie zeby rozwinac gospodarke jednak wszystko trafialo do ich rak i jak robilo sie goraco uciekali Dzisiaj jest podobnie tylko globalnie kradna na potege

   39

   1
 8. To może najpierw niech rozliczą 100 tysięcy żydów walczących w Waffen SS i Wehrmacht cie za to że przyczynili się do zaboru mienia ich ziomków. Zaczynam rozumieć niechęć do Żydów.

  31

  1
 9. A zamierzają nas przeprosić za katów Polaków: Bermana, krwawą Lunę, Różańskiego, Morela, Światło i tysiące innych Żydów w aparacie represji? Możemy im w rozliczeniu dać Szechtera z jego Agorą i eSBecki TVN z całą Fundacją Batorego, żeby już Nigdy Więcej nie upominali się o nasze majątki, które czasem znalazły się w ich łapskach w skutek denuncjacji np. Carowi. A kiedy osadnicy zwrócą zagrabione ziemie Palestyńczyków?

  48

  1
 10. Śmierć rychła niech w progach waszych zawita, psy zbójeckie bez honoru, chamy zakłamane! Żywota w męczarniach dokonujcie, ścierwa psubratnie! Wara!

  24

  2
 11. Ale przecież każdy spadkobierca ma prawo upomnieć się o własność. Pokazują papier, że są potomkami i już. Problem polega na tym, że potomków nie ma, bo Niemcy wymordowali całe rodziny. Więc nie ma komu zwrócić.

  42

  2
   • Ok , załóżmy w Polsce Światowy Kongres Indian Ameryki Pn. i upomnijmy się o ziemie zagarnięte Indianom , proporcje zachowane , przecież te semickie ścierwa w stanach miały w dupie żydów z Auchwitz

    49

    1
 12. a SPIER***** NIEROBY. Przez 70 lat sie nie domagali zwrotow nieruchomosci a teraz jak widza ceny w duzych miastach to chca zwrotu. Nikt z nich przez te 70 lat nawet nie stanal na polskiej ziemi.

  60

  1
 13. to wy nam oddajcie setki miliardów dolarów za wasze parszywe zdradzieckie kolaborowanie z Niemcami
  to wyście szli jak barany na rzez żadnego ruchu oporu nie było u was nie licząc powstania w Getcie które było zainspirowane przez Polaków i również sponsorowane przez nich
  żydzi w 1939 roku w Związku Radzieckim na terenach byłej Rzeczypospolitej pokazywali Czerwonoarmistom gdzie mieszkają Polacy po czym tych drugich mordowano
  za co wy ścierwa chcecie zadośćuczynienie??????????
  tfu!!!!!!!!!!!!

  132

  2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.