Każdy rodzic chce dla swojej pociechy jak najlepiej, nie ważne czy ma ono 1 rok i stawia pierwsze kroczki czy zbliża się do 18 roku życia i powoli wchodzi w dorosłość. W zapewnieniu dobrobytu bardzo pomocne są pieniądze, oczywiście wiadomo, że same w sobie szczęścia nie dają oraz że wszystkiego nie da się kupić, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać, że gotówka do życia jest niezbędna. Od kilku lat każdy rodzic i opiekun prawny dziecka dostaje 500 zł co miesiąc, w ramach tak zwanego programu 500+. Ten zasiłek to coś więcej niż comiesięczny zastrzyk gotówki na wydatki bieżące, to pieniądze, które można mądrze i rozważnie zainwestować w przyszłość swojego dziecka.

Dlaczego warto inwestować?

Jedzenie jest drogie, do tego ubrania, czasem jakieś kino czy lody w ramach rozrywki i jeszcze rachunki. Utrzymanie kosztuje, to prawda. Jednak trzeba pamiętać, że owe 500 zł zostało nam dane dodatkowo, a potrzeby codzienne powinniśmy sami zaspokajać, tak jak miało to miejsce, przed rozpoczęciem programu. Pieniądze, które dostajemy na dziecko dobrze jest właśnie na nie przeznaczyć. Jest to po prostu uczciwe i słuszne. Aktualnie, nikt nie rozlicza beneficjentów 500+, ale często słyszy się o patologicznych sytuacjach i o nieodpowiednim gospodarowaniu otrzymywaną gotówką. Dlatego, choćby tylko dla własnego sumienia, dobrze jest przeznaczyć pieniądze zgodnie z ich celem, czyli na swojego podopiecznego. Dla kochającego rodzica jest to oczywistość.

Inwestujemy…

Pieniądze można inwestować na różne sposoby. Można kupić dziecku nowy komputer do nauki. Dobry sprzęt jest niezwykle ważny we współczesnym świecie. Już w szkole podstawowej można nauczyć się podstaw programowania, a jeśli się to komuś spodoba to może dalej rozwijać się w tym kierunku. Programista to dobry zawód z przyszłością. Inną opcją jest nauka języków obcych. Tutaj szkoła niestety nie jest zbyt pomocna. Aby dobrze opanować którykolwiek z języków obcych niemal niezbędne są jakieś zajęcia dodatkowe. Dobrze również, aby dziecko chodziło na jakieś zajęcia sportowe, może na przykład uczyć się pływać lub grać w squasha. Ruch to zdrowie! Jeśli chcemy kształtować w dziecku wrażliwość i troskę o inne stworzenia możemy zapisać pociechę na jazdę konną. Jest to również bardzo dobry sport na świeżym powietrzu. Jeszcze inna możliwość to wyjazdy wakacyjne razem z rodziną lub samemu, z kolegami czy na zorganizowaną kolonię. Każda wyprawa przyniesie dziecku moc atrakcji i wspomnień, a także możliwość poznania życia i świata.

Jak z głową zainwestować 500+?

Inwestować można lepiej lub gorzej. Im mniejsze dziecko tym trudniej obrać jakiś kierunek, co może być frustrujące dla rodzica. Przez miesiąc lub dwa nasz podopieczny może być zafascynowany nowymi zajęciami i rozrywkami, jednak po tym czasie najpewniej się znudzi, a jeśli nowych obowiązków będzie za dużo, to dzieciak będzie po prostu zmęczony. Dlatego może warto zainwestować pieniądze w inny, mądrzejszy, sposób? Można wykupić specjalne ubezpieczenie oszczędnościowe dla dziecka. Wystarczy co miesiąc opłacać niewielkie składki, można ustalić, że będzie to tylko 200 zł lub jeszcze mniej, a pozostałe pieniądze przeznaczyć na kolejne zajęcia dodatkowe. Zebrane zasoby finansowe to ubezpieczenie na życie oraz długoterminowy plan oszczędzania. Jeśli, drogi Czytelniku jesteś zainteresowany taką formą napisz do nas na adres kontakt@parezja.pl lub zostaw po sobie ślad w komentarzu. Dla naszych czytelników mamy specjalną, rabatową ofertę!

Jedno ubezpieczenie – wiele korzyści i możliwości

Każda polisa jest indywidualnie dopasowana do potrzeb, można określić minimalną sumę, jaką pociecha ma otrzymać, a także kiedy i w jaki sposób (wypłata jednorazowa bądź rozłożona na 4 lata wypłacane co rok) to nastąpi. Za pomocą umów dodatkowych można również objąć ubezpieczeniem zdrowie i życie rodzica, bo również jest bardzo ważne. Ciekawą opcją jest to, że jeżeli rodzic przedwcześnie umrze ubezpieczenie, o którym mówimy będzie opłacało składki do końca trwania umowy. Warto również zaznaczyć, że zgodnie z aktualnymi przepisami, pieniądze z takiej polisy nie będą pomniejszone o żaden podatek. Ile zostanie wpłacone, tyle zostanie przekazane dziecku, a dzięki różnym premiom nawet więcej!

500+ to niestety rozdawnictwo, program, który może wyrządzić duże szkody gospodarce, jeśli jednak zostanie przez nas dobrze wykorzystany może przysłużyć się naszym potomkom. Młody człowiek potrzebuje pieniędzy na wymarzone studnia, pierwszy samochód bądź wkład własny na mieszkanie. Zanim jednak odnajdzie się w dorosłym świecie i zarobi tyle ile potrzeba może minąć trochę czasu. Na szczęście ukochany rodzic może mu pomóc, tak jak kiedyś przy nauce chodzenia, tak teraz stawiać pierwsze kroki w dorosłości.

PRZYPOMNIJMY: Jeśli, drogi Czytelniku jesteś zainteresowany taką formą wsparcia dla dziecka w przyszłości napisz do nas na adres kontakt@parezja.pl lub zostaw po sobie ślad w komentarzu. Dla naszych czytelników mamy specjalną, rabatową ofertę!

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.