Cykl, w którym będę obnażał medialne manipulacje muszę rozpocząć od kwestii nadchodzących wyborów prezydenckich. Jest to jeden z najbardziej jaskrawych przykładów, a operacja mająca na celu ponowną elekcję Bronisława Komorowskiego zaczęła się już dawno.

Od kilku lat, ze wszystkich prorządowych mediów słyszymy że Bronisław Komorowski cieszy się poparciem ponad 50%. Wszelkiej maści eksperci i komentatorzy w każdej dyskusji, podkreślają że przyczyną takiego poparcia jest apolityczność obecnej głowy państwa. Ta bzdura, jest powtarzana i sączona w umysły widzów praktycznie od zwycięstwa Bronisława Komorowskiego w roku 2010. Medialni macherzy, liczą że i tym razem kłamstwo powtórzone 1000 razy stanie się w mniemaniu Polaków prawdą. To jest fundament wielkiej, rozpisanej na lata medialnej operacji mającej na celu pozostawienie Komorowskiego w Belwederze. Ukazanie go, jako apolitycznego męża stanu, nie mieszającego się w doraźne konflikty polityczne. Będącego w cieniu, prawdziwego Ojca Narodu ponad podziałami. Jak mało ma to wspólnego z prawdą, widzieliśmy choćby przy okazji dyskusji o WSI, nagradzaniu prorządowych dziennikarzy, czy zapraszaniu na posiedzenia BBN komunistycznego aparatczyka Wojciecha Jaruzelskiego.

Przez te lata, od 2010 zewsząd słyszeliśmy też że Komorowski drugą kadencję ma praktycznie w kieszeni. Dyskusje toczyły się tylko wokół tego, jak wielka przewaga będzie po stronie nowego – starego prezydenta. Im bliżej wyborów, tym więcej zaczęło się pojawiać sondaży mających wspomóc tę narrację i przekonać ostatnich opornych, że zwycięzca – nawet jeszcze nieogłoszonych wyborów – może być tylko jeden. Sondaż to absolutnie najpopularniejsza wśród propagandzistów i medialnych funkcjonariuszy metoda manipulowania. Jednak te świeże, mające rzekomo obrazować preferencje Polaków odnośnie nowego prezydenta są tak żenujące, że aż śmieszne.

Zacznijmy od sondażu dla TVP:

Sondaż

Tu warto zwrócić uwagę na dwie kwestie. Ta najważniejsza, to oczywiście miażdżąca “przewaga” aktualnego prezydenta nad resztą stawki. 62%, przy 18% kandydata największej partii opozycyjnej. Druga to… 1% dla kandydata PSL, pomimo tego że jeszcze nie wiadomo czy ta partia kogokolwiek wystawi. Ot, taki deser idealnie obrazujący stan polskich mediów.

Czas na drugą fotografię, z sondażem dla TVN:

son2

 

Tu mamy jeszcze inną sytuację. Proszę zwrócić uwagę na pytanie. Nie “Na kogo zagłosujesz” a “Kto wygra wybory”. Przypadek? W mediach nie ma przypadków. Tak postawione pytanie i towarzyszący temu gigantyczny procent głosów “dla” Komorowskiego ma pokazać że przytłaczająca liczba Polaków uważa, że wybór może być jeden: Komorowski.

Czas by wyjaśnić, jaki medialni kłamcy mają cel. Cel główny, to wtłoczenie do głów Polaków prostego przekazu: Naród kocha Komorowskiego i żaden inny kandydat, choćby zaprzedał duszę diabłu nie ma szans nawet na drugą turę. Taki przekaz ma za to zniechęcić społeczeństwo do sprzeciwu. Różnicę 2 – 5% zawsze można zniwelować, może być błędem statystycznym, ale ponad 50% różnicy?? Ooo, tu musi być coś na rzeczy, tego nie da się zmienić. Trzeba się z tym pogodzić. Polacy mają zostać kompletnie zdemotywowani i przekonani, że zwycięzca jest już dawno znany i nic i nikt tego nie zmieni. A ewentualnie wrogowie? Mają czuć się osamotnieni i bezradni.

Cel drugi to praca nad tymi jeszcze niezdecydowanymi. Mają oni zrozumieć, że praktycznie całe społeczeństwo popiera konkretnego kandydata. Wiadomo, że lepiej przyłączyć się do rydwanu zwycięzcy, być w grupie oświeconych, nowoczesnych Polaków. Głosowanie na z góry skazanego na porażkę kandydata lub kandydatkę to siara, obciach i strata głosu.

Tak to w skrócie wygląda. Apeluję, nie dajmy się ogłupić. Nic jeszcze nie jest rozstrzygnięte. Nie ma zwycięzcy, ba nawet jeszcze nie ogłoszono wyborów. Idźmy na wybory, i zagłosujmy na swojego kandydata. Oprócz Komorowskiego, Dudy, Ogórek, Palikota, Korwina są jeszcze m.in Kowalski i Braun. Wybór jest duży, prawa strona została rozbita ale i zróżnicowana. Naprawdę, można wiele głosów uszczknąć Komorowskiemu.

31 KOMENTARZE

 1. “Przypadek? W mediach nie ma przypadków.” – Jak mawiał pewien warszawski ksiądz – “nie ma przypadków, są tylko znaki” 🙂

  0

  0
 2. Nie pomyśli nikt że oprócz was w polsce mieszkają ludzie o innych poglądach? I tylko nie mówcie że tylko “lemingi” głosują na Komorowskiego, bo druga strona nazywa nas “konserwami” lub “fanatykami”. Nie oszukujmy się te sondaże są dość wiarygodne, Komorowski ma ogromne poparcie w społeczeństwie i ciężko będzie innym kandydatom pokonać go w wyborach.

  0

  0
 3. a prawda jest taka ze znaczaca ilosc głosow w sonadazach i taka propaganda wynika ze nawet jesli komorowski nie wygra to wygra bo ten rzad liczy głosy tak samo jak bylo z wczesniejszymi wyborami dlatego beda tłumaczyc ze Gajowy wygrał bo gajowy prowadzil ze wszystkich sondazach poznad 50 % wiec macie odpowiedz na wszystko proste jak jebanie.

  0

  0
 4. A jakiż to interes miałaby telewizja przez taką manipulację? Czyżby opłaceni przez partie? Czy po prostu lubią obecnie urzędującego? A może tak dla sportu i sensacji?

  0

  0
  • Poszukaj sobie chociażby “wspomaga” finansowo głównonurtowe media i zapewne różne inne argumenty też by się znalazły, ale ja się aż tak na tym nie znam.

   0

   0
 5. Komorowski wygra te wybory bo tak chce Putin, Merkel, Obama i Riwlin. Nie łudźcie się, że głosowanie ma na cokolwiek wpływ.

  0

  0
 6. Takie sondaże robią pranie mózgu ale tylko tym którzy mózgu nie mają albo rzadko go używają.
  70% polskiego społeczeństwa niema zielonego pojęcia o prawdziwych programach partii i ich reprezentantów 😀
  A większość naszych rodaków opiera swoje wybory na podstawie informacji zaczerpniętych z cowieczornych faktów lub polsatu więc o czym gadać.
  Polska jest krajem tłumoków i tyle,zamiast czytać programy wyborcze,przeglądać dzienniki ustaw itp.czytamy wp i onet .
  Żyjemy w demokracji czy nie???Nikt nie zabrania nam czytać ,pisać,wypowiadać się ,konfrontować różne informacje ,dyskutować ,jest XXI wiek możemy korzystać z wszelakich źródeł informacji a i tak z lenistwa większość korzysta z przekazów silniejszych (partia rządząca) i powiela kłamstwo:)
  Przysłowie “Polacy nie gęsi i swój język mają ” jest już całkowicie nie na miejscu 🙁
  Żal i rozpacz.

  0

  0
 7. Jedno sprostowanie. W faktach pojawiły się dwa sondaże – jeden z pytaniem “na kogo zagłosujesz” a drugi ten prezentowany w artykule. W materiale podkreślano że np. Duda ma mieć 18% głosów ale tylko 8% wierzy w to że wygra.

  0

  0
 8. Błąd podstawowy – nie ma opcji neutralnej, zerowej. Nie można było oddać głosu przeciwko wszystkim, niepewności potwierdzić 😉 W ten sposób można wbić ogromną ilość głosów preferowanemu kandydatowi 🙂

  Duda ma żelazny elektorat PiS, rozkręca się aktualnie i startuje z obliczonej pozycji, dwa dni temu Jarubas został ogłoszony jako PSLowy “młody bez koneksji”. Ogórek zgarnia lewicowe poparcie, trafia w narodowców (przyjrzyjcie się jej prawicowo-narodowemu programowi w ogólnikach, toż to jest zdrada lewicowego myślenia!) Korwin na 100% przed Palikotem, to niemożliwe, aby miał mniejsze poparcie od tego oszołoma! Odniósł spektakularny sukces internetowy, coś czego Januszek nigdy nie potrafił osiągnąć.
  Dochodzi Braun i kandydat RN.

  Sondaże o kant tyłka rozbić, stworzone specjalnie aby nabijać Komorowskiemu “Fejm”.

  0

  0
 9. Zanim wybory staną się faktem, należy rozliczyć wreszcie rządzące partie z tego ,co narobiły w kraju bajzlu, jak zadłużyły kraj, jak jak zniszczyły Polską Gospodarkę, jak zniszczyły Wojsko Polskie, jak zrujnowały Polski przemysł, szkolnictwo, Jak wyprzedały Polskie zakłady pracy, jak pozbyły się kilka milionów Polaków, zabierając im możliwość Pracy w Polsce. Jak zdradzają Polskę, której przysięgali lojalność. Jak wysłali ponad 100 tysięcy ludzi pod most, Mało, to jeszcze dołożę: Zadłużenie w tej chwili każdego Polaka, nawet noworodka wynosi ponad 80 tyś. złotych. Ten noworodek nie ma jeszcze własnego smoczka, a już jest zadłużony.Chcą zabrać nam Polskie Lasy, następnie pójdą emerytów domy , na które harowali całe życie. 5 mln. żydów dostaje w Izraelu Polskie Obywatelstwo, Polskie Paszporty, nic nawet za nie nie płacąc. Jak myślicie, dla kogo te mieszkania będą szykowane? Dla Polaków, pomyślcie. Oni maja plany wobec prawdziwych Polaków już na dziesięciolecia do przodu. Kłamią nas na każdym kroku, a swoje plany realizują za naszymi plecami. Obudźcie się wreszcie wszyscy z tego letargu.

  0

  0
 10. Pamiętam jedną rzecz z ostatnich wyborów (chyba prezydenckich) która utkwiła mi w pamięci i zostanie tam chyba na zawsze 😀 Gdy wchodziło się na oficjalną stronę aby sprawdzić wyniki, było kilka osób w tabelce po prawej części strony “posortowane” według % zdobytych głosów. “Sortowanie” było od największej liczby na górze do najmniejszej na dole gdzie Korwin był na samym końcu z wynikiem około 5% a nad nim parę osób z 1-2% głosów 😀 Co im tam szkodziło, zawsze w razie czego mogli się wytłumaczyć błędem w algorytmie sortowania xD

  0

  0
 11. Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na dobrane zdjęcia. Wydaje mi się, że nieprzypadkowo Janusz Korwin-Mikke ma najbardziej niekorzystne zdjęcia w obu sondażach w porównaniu do kontrkandydatów. Czy to takie trudne, aby znaleźć tak samo twarzowe zdjęcie Pana Janusza jak te które dopasowane są do pozostałych kandydatów? Oczywiście, że nie. Wystarczy wejść w google grafika i wybrać któreś z pierwszego wiersza.

  0

  0
  • Jakies chore spostrzezenia. Nie mogą sobie używac byle jakiej grafiki z internetu. Tylko takie jakie zostały im udostepnione albo na jakie JKM wyrazil zgode. Wrzucili je jakiś czas temu i nikt nie martwi się o ich aktualizację.

   0

   0
 12. No wlasnie. Na tylu ludzi, ktorych znam, moze paru POpapranych lemingow lubi tego gajowego Komoruskiego. Te wszystkie sondarze to jedna wielka lewacka propaganda dla glupkow

  0

  0
   • K. von Sulkov, ty tez moglbys cos ze soba zrobic bo poziom twojej wypowiedzi jest jeszcze nizszy niz osoby do ktorej to napisales. Nie rozumiem tego pojebanego trendu pryszczatych gimnazjalistow/licealistow/studencikow ktorzy komentuja tylko po to aby po kims “pojechac” i zdobyc uznanie wsrod reszty genetycznych zjebow. Nie podoba ci sie czyjas wypowiedz to albo to zignoruj albo GRZECZNIE (bez zlosliwosci) go o tym poinformuj nie robiac przy tym z siebie debila. Komentarze sa po to aby podzielic sie z innymi swoimi przemysleniami na dany temat a nie po to zeby pokazac kto jest “fajniejszy”.

    0

    0
    • A co Ty jesteś jakaś kurwa wyrocznia komentarzy? Jak napiszę, że ten u góry jest kretynem, to może takie mam zdanie i chcę je wygłosić całemu światu w komentarzu. Gówno Ci do tego. Gość dał analfabecie dosadnie do zrozumienia, że nim jest. Moim zdaniem jeśli chcę się coś pisać publicznie, to w jakiejś poprawności językowej. A niedługo jeden z drugim się nie zrozumie, bo każdy swój język będzie wymyślał. Chcesz pisać pisz co chcesz, nikt i nic nie powinno Ci tego bronić, tylko pisz po polsku, a nie po ,,urugwajsku”.

     0

     0
     • “jeśli chcę się coś pisać” uważasz, że to jest poprawna polszczyzna? Teraz się zastanów (o ile masz czym) kto tu jest analfabetą.

      0

      0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.