Wybór odpowiedniego oleju motocyklowego spędza sen z powiek wielu osobom, szczególnie tym, które dopiero kupiły swój pierwszy jednoślad i zaczynają swoją przygodę z jazdą na nim. Co roku na forach dotyczących jazdy na motorach pojawiają się pytania tego samego typu: jaki olej będzie najlepszy? Który produkt wybrać? Czy lepszy będzie w pełni syntetyczny olej, czy raczej ten mineralny? Nic dziwnego, że w ciągu ostatnich lat narosło sporo mitów dotyczących tego, jakie oleje powinny być wybierane i że te mity nadal są powielane. Aby raz na zawsze dowiedzieć się, jaki olej będzie potrzebny do twojego motocyklu, warto przeczytać właśnie ten artykuł – dzięki niemu poznasz wszystkie elementy, na które trzeba zwracać uwagę szukając oleju dla swojej maszyny.

1. Olej motocyklowy – czym jest i dlaczego jest taki ważny?

2. Jaki olej silnikowy wybrać do swojego motocyklu?

3. Mineralny, półsyntetyczny czy syntetyczny olej?

4. Oleje silnikowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego produktu?

5. Nie zapominaj o filtrze od oleju silnikowego!

6. Wybieraj do swojego motocyklu to, co zalecił producent!

7. Oleje motocyklowe – gdzie można je kupić?

Olej motocyklowy – czym jest i dlaczego jest taki ważny?

Olej motocyklowy do silników czterosuwowych to substancja, której zadaniem jest zmniejszenie tarcia poszczególnych elementów ruchomych silnika motocyklowego. Można powiedzieć, że to właśnie od oleju zależy zmniejszenie zużywania się czterosuwowych silników motocyklowych, a co za tym idzie, ich dłuższe życie i dłuższa możliwość ich eksploatacji. Od oleju zależy również to, że nagromadzone w silniku ciepło jest odprowadzane na zewnątrz, co pozwala uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Jaki olej silnikowy wybrać do swojego motocyklu?

Jakie oleje silnikowe warto wybrać do swojego motocyklu? Najważniejsze są parametry, olej musi być odpowiednio lepki i wystarczająco jakościowy, aby sprawdził się w trakcie użytkowania motocyklu. Jak ocenić lepkość danego oleju? Na opakowaniu jest ona oznaczona za pomocą dwóch wartości przedzielonych literą W. Wartość znajdująca się przed literą odpowiada lepkości zimowej (a więc im większa jest, tym lepiej) a druga wielkość letnią inaczej zwaną wysokotemperaturową.

Mineralny, półsyntetyczny czy syntetyczny olej?

Jakie oleje można znaleźć w sklepie? Produkty te dzielą się na trzy kategorie: oleje syntetyczne, półsyntetyczne oraz mineralne. Nie każdy z wymienionych olejów sprawdzi się do każdego rodzaju motocykli. Jak więc wybrać olej do swojego motocykla? Bezwzględnie warto wybierać taki rodzaj oleju, który jest polecany przez producenta motocyklu. Dlaczego? Ponieważ nie warto eksperymentować, tu chodzi nie tylko o żywotność twojego motoru, ale również i o twoje bezpieczeństwo na drodze.

Oleje silnikowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego produktu?

Na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego oleju silnikowego dla motocykli? Oczywiście warto od razu wykluczyć wszystkie oleje, które nie są zalecane przez producenta i zdecydować się na wybór wyłącznie z tych, które są zalecane. Warto przy tym wybierać produkty solidnych marek, aby mieć pewność, że jakość oleju stoi na wysokim poziomie, a co za tym idzie, faktycznie sprawdzi się w twoim motocyklu. Jeżeli masz wątpliwości co do jakości konkretnego produktu, to zawsze możesz sprawdzić, jakie są opinie na jego temat.

Nie zapominaj o filtrze od oleju silnikowego!

Nie tylko sam olej silnikowy jest istotny dla twojego motocyklu. Aby nie trzeba było go wymieniać co chwilę i aby cały czas pozostawał względnie czysty potrzebny jest również specjalny filtr do oleju silnikowego. Bez niego ani rusz. Jego zadaniem jest usuwanie opiłków metali oraz innych zanieczyszczeń, które mogą dostać się do oleju w trakcie użytkowania motocyklu i pracy silnika. Tak samo, jak w przypadku samego oleju, tak i przy wyborze filtra najlepiej kierować się jego jakością, ponieważ jest on niemal tak samo ważny jak olej.

Wybieraj do swojego motocyklu to, co zalecił producent!

Jeszcze raz warto podkreślić jak istotną kwestią jest to, aby kupować wyłącznie taki rodzaj olejów, jaki został polecony przez producenta motocyklu, który posiadasz. Tylko w ten sposób będziesz mieć pewność, że olej będzie nie tylko działał bez zarzutów, ale również, że będzie bezpieczny dla samego sprzętu – a co za tym idzie, i ty zachowasz bezpieczeństwo jeżdżąc po drogach i nie dopuścisz do powstawania sytuacji, których można było uniknąć.

Oleje motocyklowe – gdzie można je kupić?

Skoro regularna wymiana oleju jest dobra dla silników dwusuwowych i czterosuwowych, warto jest wiedzieć również, gdzie można kupić dobrej jakości produkty. Najlepiej szukać solidnych produktów przez internet w sklepach takich jak I’M Inter Motors na stronie https://www.intermotors.pl/oferta/olej-silnikowy-5010178~3224, gdzie znajdziesz oleje silnikowe od najlepszych producentów. Jeżeli chcesz dowiadywać się o najnowszych promocjach to załóż bezpłatne konto i zapisz się na newsletter. W ten sposób zawsze będziesz wiedzieć, jakie produkty obecnie są w promocji lub co nowego można znaleźć.

Zobacz też:

Jeansy motocyklowe – jakie wybrać? Gdzie szukać najlepszych ofert?

 

Źródło: Artykuł sponsorowany