youtube.com

Gościem Polskiego Radia był Marek Jakubiak. Prowadzący poprosił posła Kukiz’15 o zarysowanie kwestii, którymi zająłby się jako ewentualny minister gospodarki.

Zaczynam od tego, że w Polsce wszyscy mają mieć równe prawa. Równe prawa polegają na tym, że nie ma żadnych wolnych stref ekonomicznych, w których zachodnie firmy przyjeżdżają i nie płacą podatków. To ja się pytam: do czego one służą? – powiedział Jakubiak.

Zaczynamy od budowy prawa gospodarczego i równouprawnienia. Ja bym chciał, żeby w Polsce każdy przedsiębiorca polski miał takie warunki jak przedsiębiorca niemiecki, francuski czy hiszpański – dodał.

Życzyłbym sobie, żebyśmy wiedzieli, co jest kosztem uzyskania dochodu, a co nie jest. Życzyłbym sobie, żeby nie było 200-250 tysięcy interpretacji podatkowych. Chciałbym prawa, które jest obligatoryjne, równe wobec wszystkich. Jednoprocentowy podatek przychodowy załatwia wszystko – zakończył.

1 KOMENTARZ

 1. Podatek przychodowy można obejść.
  Jedyny sensowny jest podatek obrotowy od firm. Tego w żaden sposób nie można obejść.
  Mało tego. Wprowadzenie podatku obrotowego automatycznie zlikwiduje całą patologię w postaci firm pośrednictwa pracy itp. Nagle się okaże, że przedsiębiorstwa będą zainteresowane w tworzeniu własnej sieci dystrybucji, bo nie będzie się opłacało sprzedawać przez łańcuszek pośredników (najczęściej “góralskiego” pochodzenia).
  W przypadku zastosowania podatku obrotowego, nie ma potrzeby opodatkowywać osób fizycznych. Podatek wat nie ma wtedy racji bytu, bo i po co?
  Automatycznie upraszcza się cała księgowość, zmniejsza zatrudnienie w urzędach skarbowych.
  Korzyści jest mnóstwo.

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.