Marek Jakubiak z Kukiz’15 udzielił wywiadu telewizji Super Expressu. Poruszono w nim temat różnic między partiami opozycyjnymi.

Słuchaliśmy jak przez osiem lat rządziła Platforma Obywatelska. My się mamy z nimi łączyć, żeby co? Żeby dalej tak było? Żeby dalej prezesi spółek po 6 milionów rocznie zarabiali? Żeby kolesie znowu się spotykali i majątek ze spółek Skarbu Państwa sobie wyciągali w dowolny sposób? Nie ma na to zgody i nie będzie takiego połączenia, dlatego że zamienił stryjek siekierkę na kijek. Jaka jest różnica pomiędzy .Nowoczesną, PO z poprzednim układem rządzącym? No nie ma, bo to jest przecież to samo – powiedział poseł Kukiz’15.

Właściciel Browaru „Ciechan” został również spytany, czy uważa, że Kukiz’15 byłoby w stanie rządzić samodzielnie. W odpowiedzi polityk przedstawił najważniejsze jego zdaniem kwestie.

Należy oddzielić trzy władze wręcz murami chińskimi. Żeby poseł nie mógł pracować w ministerstwie. Poseł jest od stanowienia prawa, a ministerstwa są od roboty. W Polsce jest tak, że ministerstwa tworzą prawo, a posłowie to głosują. Wszystko stoi na głowie – uważa.

Na koniec dziennikarka raz jeszcze dopytała o różnice pomiędzy Platformą a .Nowoczesną.

Nie widzę różnicy między PO a .Nowoczesną. Nawet tło mają podobne. Jedyna różnica między Ryszardem Petru a Grzegorzem Schetyną jest chyba we wzroście – zakończył Jakubiak.