foto: commons.wikimedia.org

Opozycja i jej poplecznicy próbują zrobić z tragicznej śmierci Igora Stachowiaka show. 8 czerwca zorganizowany zostanie marsz „Idziemy po prawo i sprawiedliwość”. Jego organizatorzy apelują o dymisję ministrów Błaszczaka i Ziobry oraz atakują rząd PiS-u.

„Igor Stachowiak, torturowany i pozbawiony życia na wrocławskim komisariacie mógł być każdym i każdą z nas. Każdym i każdą z nas w państwie, które powinno chronić i zapewniać bezpieczeństwo swoim obywatelom i obywatelkom, a nie torturować i zabijać. Każdym i każdą z nas w państwie, w którym politycy odpowiedzialni za policję i prokuraturę nie uczynili nic, aby podległe im służby wyjaśniły sprawę i dopełniła się sprawiedliwość” — piszą organizatorzy.

„Każdym i każdą z nas w państwie, w którym jedyną nadzieją, jak w sprawie Igora, nie są właściwe służby, ale niezależne media, spełniające rolę mediów publicznych w sytuacji, kiedy wyrzekły się tego media narodowe” — stwierdzają.

„Nie wierzymy władzy, która uważa, że może nas zabić, a potem dopilnować, żeby sprawiedliwości nie stało się zadość. Chcemy państwa prawdziwego prawa i prawdziwej sprawiedliwości. Państwo polskie jest nasze. Nie nieudolnych, kłamliwych funkcjonariuszy partyjnych. Nie nieusuwalnych polityków, miernych, biernych, ale wiernych. Dlatego idziemy po prawo i sprawiedliwość dla Igora. Dlatego idziemy po prawo i sprawiedliwość dla nas wszystkich” – dodają.

Wspomniany list podpisali m.in. Krystyna Janda, Renata Dancewicz, Jacek Fedorowicz, Adam Michnik, Władysław Frasyniuk, Andrzej Rzepliński, Ryszard Kalisz, Maja Ostaszewska i Andrzej Saramonowicz. Ta grupa artystów, dziennikarzy i polityków zaapelowała o udział w marszu z wrocławskiego rynku przed siedzibą PiS-u.

3 KOMENTARZE

 1. “PO było grupą przestępczą!”
  Bestie w czarnych togach zniszczyły niejedno życie.
  Tak oto, zupełnie niechcący, Bogusław Biedrzyński udowodnił, że po ośmiu latach nieprzerwanych rządów PO-PSL Polska istnieje jako PAŃSTWO PRAWNE równie realnie, jak granica syryjsko – węgierska, o której również wspomina Ewa Kopacz.
  Obojętność tej nadzwyczajnej kasty wobec krzywdy ludzi jest porażająca.
  Zbrodniarze z orłami na piersiach nadal orzekają w polskich sądach.
  Osądzamy togowych zbrodniarzy zagnieżdżonych w polskich sądach.
  http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/2080782958/Zbrodniarze-z-orlami-na-piersiach-nadal-orzekaja-w-polskich-sadach-Czesc-1.html

  4

  0
 2. Ale się dobrała trójca PO-śnięta. Ojciec Michnik, syn Rzepliński i upiór kultury Janda. Wszystkim odebrano datki. Może Owsiak z orkiestrą im pomoże. Tylu ma fanów, że chętnie ci ateiści w religijne święta będą zbierać na te hien szczenięta.

  13

  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.