Gościem TVP Info u Michała Rachonia był m.in. polityk Kukiz’15 Bartosz Józwiak. Podczas rozmowy poruszono temat reprywatyzacji oraz wizyty Donalda Trumpa w Polsce.

Polityka USA będzie taka jak zawsze – amerykańska. I my się musimy tego od Stanów Zjednoczonych uczyć, żeby robić politykę polską. A nie patrzeć, czyją politykę mamy reprezentować – powiedział Józwiak.

Nie chciałbym, żeby wizyta prezydenta USA skończyła się na dyskusji o gazie. My musimy załatwić dużo więcej interesów dla Polski. To dyktuje nam przedstawiciel prezydenta amerykańskiego, my musimy swoje priorytety wyznaczyć – uważa poseł.

Zdaniem Józwiaka takim priorytetem dla Polski jest rozwijanie współpracy gospodarczej z Chinami w ramach Jedwabnego Szlaku.

I teraz będzie jeden priorytet, który pewnie stanie się punktem spornym: Polska – Jedwabny Szlak – Chiny. To nie będzie coś, co Stany Zjednoczone zechcą przyjąć, ale jest to w naszym interesie i musimy tutaj ustalić takie, a nie inne zasady również z USA, żeby wskazać wyraźnie, jaki jest interes Polski – stwierdził.