Foto: Prawica Rzeczypospolitej

W sobotę w Warszawie kampanię samorządową zainaugurowali politycy Prawicy Rzeczypospolitej. Na konwencji, w której wzięli udział również przedstawiciele sojuszniczych ugrupowań – PRJG oraz PiS – dominował temat rodziny, ale odniesiono się także m.in. do akcji dekomunizacji w polskich samorządach stworzonej przez Stowarzyszenie KoLiber.

Foto: Prawica Rzeczypospolitej

Nasze poglądy wymagają odwagi, nasze poglądy wymagają konsekwencji, nasze poglądy wymagają przede wszystkim niezgody na obojętność. Ale to nie znaczy, że nasze poglądy nie są przyszłością. Zasady, które chronimy, są przyszłością. Konieczny jest nasz głos, konieczna jest nieobojętność – mówił w swoim przemówieniu prezes Prawicy Rzeczypospolitej, europoseł Marek Jurek, który obok prof. Bogdana Chazana był witany największymi oklaskami. Podkreślał, że nie tylko na szczeblu władz ogólnopolskich ważne są poglądy kandydata na wartości jakie niesie ze sobą rodzina. Jak powiedział – W samorządzie będziemy potrzebować ludzi sumienia. Odniósł się także do obecnego na sali prof. Chazana podkreślając, że w Parlamencie Europejskim słyszy głosy wielu europosłów z całej Europy, którzy powtarzają, że jest on “sokratejskim znakiem wierności swojemu sumieniu”.

Głos zabrał również wiceprezes PiS, były szef CBA Mariusz Kamiński. W swoim przemówieniu zapowiedział początek „rekonkwisty” przeciwko dotychczasowym władzom – Dzisiaj rozpoczynamy pierwszy etap naszej rekonkwisty można powiedzieć, czyli odbijania państwa z rąk ludzi nieuczciwych – powiedział.

Z kolei Jarosław Gowin, podobnie jak Marek Jurek, podkreślał wielką rolę rodziny dla każdego państwa. Zwrócił uwagę na wstrząsające nami kryzysy, m.in. demograficzny, gospodarczy, ale także kryzys wartości. Podkreślił również – Jesteśmy razem nie tylko przy okazji tych wyborów.

Głos zabrali także wiceprezesi Prawicy Rzeczypospolitej – Marian Piłka oraz dr Krzysztof Kawęcki – będący jednocześnie jednymi z kandydatów partii w wyborach samorządowych na Mazowszu. Kawęcki zapowiedział, że wszyscy kandydaci formacji Marka Jurka wezmą udział w stworzonej przez Stowarzyszenie KoLiber akcji „Pogońmy bolszewików z samorządu”. Na konwencji był obecny także Piotr Mazurek – wiceprezes Stowarzyszenia KoLiber, koordynator inicjatywy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here