„Musimy bronić swoich racji przed Trybunałem Sprawiedliwości UE, a także bronić się metodami politycznymi” – powiedział prezes PiS‑u Jarosław Kaczyński, odnosząc się do decyzji Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego w sprawie imigrantów.

Kaczyński sprzeciwił się próbom narzucenia Polsce reguł dotyczących rozwiązania kryzysu imigracyjnego. W jego ocenie przyjęcie dużej grupy cudzoziemców z obcych kulturowo regionów prowadziłoby do katastrofy społecznej.

„Musielibyśmy zmienić całkowicie naszą kulturę, radykalnie obniżyć poziom bezpieczeństwa w naszym kraju. Bynajmniej nie chodzi tylko o terroryzm, bo tych zagrożeń jest oczywiście więcej, co oznacza swojego rodzaju katastrofy społeczne” – ocenił prezes PiS-u.

Zwrócił uwagę, że Finlandia przyjęła stu imigrantów, a dziś ma już 18 tys. „Przelicznik jest 1 do 180. My mielibyśmy przyjąć siedem tysięcy. Proszę sobie to teraz przemnożyć razy 180 i wychodzi ponad 1 milion 200 tys. Oczywiście, pewnie aż tak by nie było, ale wiadomo, że to jest mechanizm, którego później nie można zatrzymać. (…) To jest błędne koło. My po prostu nie możemy w to wchodzić” – powiedział.

źródło: ndie.pl