29 września 1944 roku Niemcy rozpoczynają generalny szturm na Żoliborz. W wielu miejscach zmuszają powstańców do opuszczenia pozycji.

Walki wciąż trwają w Śródmieściu. Na terenie Puszczy Kampinoskiej rozbite zostają stacjonujące tam jednostki grupy „Kampinos”. Trwają pertraktacje kapitulacyjne.

Główne siły niemieckie nacierają na Żoliborz od zachodu i południa. 19. Dywizję Pancerną wspomagają działa szturmowe oraz czołgi. Wszystkie linie obrony pokrywa atak artylerii wroga. Powstańcy w wyniku walk opuszczają pozycje przy Słowackiego i Krasińskiego. Utrzymują się w kilku domach przy Słowackiego, duża bitwa rozgrywa się na rogu Felińskiego z al. Wojska Polskiego. Ginie tam kilkudziesięciu Niemców.

Natarcia, które Niemcy prowadzą od strony Cytadeli, zmuszają żołnierzy zgrupowania „Żaglowiec” do rozpaczliwej obrony. Okupantowi nie udają się szturmy prowadzone od strony Marymontu. Powstrzymują je żołnierze zgrupowania „Żubr”.

Walki wciąż trwają w Śródmieściu. Na prośbę Niemców około godziny 13 rozpoczyna się lokalne zawieszenie broni w rejonie Nowego Światu oraz Alej Jerozolimskich. Niemcy atakują plac Trzech Krzyży, po trzech godzinach walki zostają odparci. Na terenach Politechniki powstańcy niszczą niemiecki bunkier i dwa stanowiska cekaemów.