foto: commons.wikimedia.org/Artur Andrzej

Sportowiec Mamed Khalidov udzielił wywiadu, w którym mówił m.in. o swoim przywiązaniu do islamu.

„Jeśli ktoś twierdzi, że islam to zło, znaczy, że go nie zna. To nie religia krzywdzi ludzi. Jestem bardzo wierzącym człowiekiem, a z mojej strony nie ma żadnego zagrożenia. Od 10 lat reprezentuję kraj, który kocham – Polskę – będąc muzułmaninem. Byłem nim, jestem i będę. Czego miałbym się wstydzić? To całe moje życie. Żyję według mojej religii. Wszystko, co robię, musi być zgodne z islamem. Nie mam w związku z tym problemów” – powiedział Khalidov.

Zawodnik obronił pracę magisterską zatytułowaną „Islam a terroryzm”. „Chodziło mi o wytłumaczenie, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego, że te dwa pojęcia się wykluczają. Omówiłem szczegółowo terminologię, wyjaśniłem, jaki jest stosunek islamu do terroryzmu i krzywdzenia innych ludzi. Moja religia się na to nie zgadza” – tłumaczył.

Gwiazdor MMA przyszedł na świat w Groznym w 1980 roku. Siedemnaście lat później trafił do Polski. Poślubił Polkę, z którą ma dwóch synów. Mieszka w Olsztynie. Od 2010 roku posiada polskie obywatelstwo. Od lat uważany jest za jednego z najlepszych zawodników wagi średniej na świecie. Niepokonany od 2010 roku zawodnik ma na koncie serię dwunastu zwycięstw i tylko trzy razy w ciągu ostatnich siedmiu lat walczył dłużej niż jedną rundę.

3 KOMENTARZE

  1. Kiedy przestaniecie promować islam? Wszędzie się to tak zaczyna. A potem płacz i zgrzytanie zębów. Uk czy francja też byly otwarte na ten “dobry” islam kilka dekad temu. Jak wyglądają dzisiaj każdy widzi.

    2

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.