Globalna antypolska nagonka trwa w najlepsze. Jan T. Gross – amerykański historyk polskiego pochodzenia, którego osobistą misją jest ciągłe oskarżenia Polski o antysemityzm, tym razem pisze obrzydliwe kłamstwa o uczestnikach Marszu Niepodległości na łamach „New York Times”.

„Jeśli chcesz wiedzieć, dokąd zmierza Polska, nie szukaj dalej niż wydarzenia z ostatniej soboty w Warszawie” — pisze Gross na łamach „NYT”, budując w ten sposób obraz rzekomo straszliwej i rasistowskiej Polski.

„Dziesiątki tysięcy ludzi, wielu młodych, ale też trochę rodzin z dziećmi, święciło dzień niepodległości w marszu zorganizowanym w części przez dwie neonazistowskie organizacje. Machali biało-czerwonymi flagami, nieśli pochodnie i symbole białej rasy 'white power’. Nieśli transparenty w stylu Śmierć zdrajcom narodu i krzyczeli 'Sieg Heil!’ oraz 'Ku-Klux-Klan'” – pisze Gross przesiąknięty antypolonizmem.

Tak kłamliwe teksty w największych gazetach na świecie to dla Polski bardzo niebezpieczna sytuacja, bo nagonka może być związana z jakimiś planami przewrotu w naszym kraju, aby przywrócić tak zwany „porządek” w stylu „Majdanu” na Ukrainie.