foto: wikimedia.commons.org

Na potrzeby politycznego show PiS regularnie walczy z PO, .Nowoczesną i PSL-em. Kiedy jednak chodzi o kwestie przywilejów partyjnych, między całą czwórką panuje zadziwiająca zgoda.

Politycy Kukiz’15 od dłuższego czasu zwracają uwagę na gigantyczny rozrost biurokracji w Polsce i towarzyszące temu marnotrawstwo publicznych pieniędzy. W związku z tym przygotowano projekt ustawy likwidującej gabinety polityczne w ministerstwach i samorządach.

Niestety partia rządząca do spółki z kolegami z PO, .Nowoczesnej i PSL-u projekt odrzuciła. Co ciekawe PiS będąc w opozycji, dwukrotnie składało podobne projekty. Punkt widzenia zmienił się politykom Kaczyńskiego po przejęciu władzy. Dotychczas na nagrody dla osób pracujących w gabinetach nowy rząd wydał… 400 tysięcy złotych.

Nie poddajemy się! Złożyliśmy projekt likwidacji gabinetów politycznych w samorządach. To likwidacja nawet 10 tys. partyjnych synekur w całej Polsce! Zrobimy co w naszej mocy, by tym razem projekt został przyjęty – piszą działacze Kukiz’15 na facebookowym profilu.

2 KOMENTARZE

 1. 😀 😀 😀
  No dobrze..
  “My comment was too short 🙂
  Ale CO tu więcej dodać ? 😉 …
  Przypomina mi się dosadne określenie Janusza Korwina-Mikkego,
  pod adresem nieprzerwanie okupujących Koryto mafii:
  “Banda Czworga” 🙂 ..

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.