Na potrzeby politycznego show PiS regularnie walczy z PO, .Nowoczesną i PSL-em. Kiedy jednak chodzi o kwestie przywilejów partyjnych, między całą czwórką panuje zadziwiająca zgoda.

Politycy Kukiz’15 od dłuższego czasu zwracają uwagę na gigantyczny rozrost biurokracji w Polsce i towarzyszące temu marnotrawstwo publicznych pieniędzy. W związku z tym przygotowano projekt ustawy likwidującej gabinety polityczne w ministerstwach i samorządach.

Niestety partia rządząca do spółki z kolegami z PO, .Nowoczesnej i PSL-u projekt odrzuciła. Co ciekawe PiS będąc w opozycji, dwukrotnie składało podobne projekty. Punkt widzenia zmienił się politykom Kaczyńskiego po przejęciu władzy. Dotychczas na nagrody dla osób pracujących w gabinetach nowy rząd wydał… 400 tysięcy złotych.

Nie poddajemy się! Złożyliśmy projekt likwidacji gabinetów politycznych w samorządach. To likwidacja nawet 10 tys. partyjnych synekur w całej Polsce! Zrobimy co w naszej mocy, by tym razem projekt został przyjęty – piszą działacze Kukiz’15 na facebookowym profilu.