W Radiu Szczecin odwołano poprzednie kierownictwo i powołano nowych ludzi. Wśród nich Edwarda Kosmala – organizatora rolniczych protestów w Szczecinie i hodowcę trzody chlewnej.

Kosmal to były kandydat PiS-u w wyborach parlamentarnych. Z list tej partii bez powodzenia próbował dostać się do Senatu. Niewiele jednak stracił, gdyż PiS potrafi troszczyć się o swoich ludzi.

Nowy członek rady nadzorczej publicznego Radia Szczecin prowadzi duże gospodarstwo rolne w Tychowie. Część ziem dzierżawi od Agencji Nieruchomości Rolnych. Na prowadzenie gospodarstwa otrzymuje spore dopłaty z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdzie od kilku lat pracuje jego córka. Kosmal jest także szefem rolniczej „Solidarności” w swoim regionie, a zasłynął jako organizator protestów rolniczych, które w 2012 i 2013 r. paraliżowały Szczecin.

Rolnik będzie decydował o kierunkach działania szczecińskiej rozgłośni. Jeżeli „dobra zmiana” ma polegać na podnoszeniu kwalifikacji i tworzeniu szans, to Edward Kosmal został jednym z jej najlepszych beneficjentów.

 

fakt/mn

2 KOMENTARZE

  1. U nas partyjniactwo nigdy nie wyjdzie z mody; kiedyś była jedna słuszna partia, teraz co wybory to inna, ale też jedynie słuszna… Ot, Polska urzędem stoi… Tak było, jest i będzie, a ty się człowieku martw i zachodź w głowę, jak przetrwać…

  2. Pisano : “Kolejne zmiany w mediach – hodowca trzody chlewnej pokieruje Radiem Szczecin” kurcze…. jak do dobrze, bo już myślałem że “pokieruje procesem przyjmowania uchodźców islamskich” do naszego kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.