Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych znów zaapelowało do Antoniego Macierewicza o pośmiertną degradację Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka.

Podczas uroczystości w rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego minister Antoni Macierewicz zapowiedział odebranie Jaruzelskiemu i Kiszczakowi odznaczeń państwowych. Członkowie Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych po raz kolejny domagają się, by szef MON-u uczynił to przed przypadającym na sierpień świętem Wojska Polskiego.

Upłynęło 5 miesięcy. Jesteśmy trochę zaniepokojeni jako ci, którzy wystąpili z wnioskiem już kilka lat temu. Liczymy na to, że w niedługim czasie, jeszcze przed świętem Wojska Polskiego 15 sierpnia, Jaruzelski, Kiszczak i być może inni zdrajcy Narodu Polskiego zostaną pozbawieni stopni generalskich, orderów Virtuti Militari i odznaczeń, których osoby służące obcej racji stanu nie są godne nosić, choćby i pośmiertnie – powiedział rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych dr Jerzy Bukowski.