Komorowski foto: PIFS (Flickr.com / CC by 2.0)
Komorowski foto: PIFS (Flickr.com / CC by 2.0)
Komorowski foto: PIFS (Flickr.com / CC by 2.0)

Już dziś w Pałacu Prezydenckim ustępujący prezydent RP – Bronisław Komorowski wskaże kandydata do mianowania w czasie wojny na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych. Będzie nim gen. broni Marek Tomaszycki, Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych.

1 kwietnia 2015 r. Prezydent RP podpisał ustawę usprawniającą system kierowania obroną państwa w czasie wojny, w ramach której określone zostały także zadania osoby przewidywanej do mianowania na stanowisko Naczelnego Dowódcy. Zgodnie z tym, wskazany przez Prezydenta RP kandydat, w ramach swoich przygotowań, będzie mógł m.in. brać udział w strategicznych grach i ćwiczeniach obronnych, planowaniu użycia Sił Zbrojnych do obrony państwa oraz w przygotowywaniu wojennego systemu dowodzenia Siłami Zbrojnymi – czytamy na stronie BBN.

Generał Marek Tomaszycki jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych i Akademii Obrony Narodowej. W roku 1999 ukończył w AON kurs taktycznooperacyjny integracji z NATO a cztery lata później podyplomowe studia operacyjno-strategiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here