Poseł Kornel Morawiecki przedstawił swój najnowszy pomysł. Emeryci, którzy otrzymują świadczenia niższe niż tysiąc złotych, mieliby otrzymywać tzw. “trzynastkę”.

Przecież emeryci mają w Polsce bardzo ciężko. Trzeba ich wspomóc i zaproponować takie rozwiązanie – powiedział Marszałek Senior w rozmowie z „Super Expressem”. Dodał jednocześnie, że  nie ma jeszcze szczegółowego projektu – nie posiada szacunkowych kosztów wprowadzenia tych propozycji w życie.

Podobne rozwiązanie jest stosowane na Cyprze. Cypryjczycy otrzymują dodatkowe świadczenia w grudniu każdego roku, a ich wysokość jest korygowana co roku na podstawie inflacji oraz wzrostu ogólnego płac.

Tymczasem Ministerstwo Rozwoju i Finansów ogłosiło niedawno swój projekt. “Puls Biznesu” informował, że rząd planuje, iż każdy, kto po osiągnięciu wieku emerytalnego pozostanie na rynku pracy, po dwóch latach otrzyma dodatkowe 10 tys. złotych.

Dyskutujemy różne pomysły, jest też raport Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który wywołuje dyskusje, ponieważ jest tam dużo uwag i wniosków. Rząd zastanawia się w tej chwili nad możliwymi wariantami, cały czas dyskutujemy – powiedziała Beata Szydło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.