Szyb Campi, Kopalnia Soli w Bochni.
Foto: Paweł Kubala

Jeszcze niedawno media donosiły o tym, że polski minister konsultował swoje przemówienia z zagranicznym dyplomatą a teraz okazuje się, że prezentację dotyczącą polskiego górnictwa przygotowała … międzynarodowa firma lobbystyczno – konsultingowa.

Chodzi o firmę Boston Consulting Group, która widnieje w metryczce dokumentu z prezentacją programu dla górnictwa. Rzekomo programu rządowego. Tymczasem w rozsyłanym do mediów meilu, jako autorzy prezentacji widnieją właśnie pracownicy BCG. Zdaniem posła PiS, Krzysztofa Szczerskiego tłumaczenia mówiące o tym że Boston Consulting Group nie tworzyło programu, a jedynie prezentację: „jest jeszcze bardziej żenująca”.

Czy ministerstwo gospodarki ma tyle pieniędzy i tak mało kompetencji, że potrzebuje wynająć jedną z trzech najdroższych globalnych firm consultingowych, by przygotował PowerPointa na temat górnictwa ?! – pyta Szczerski w tekście dla wpolityce.pl i zapowiada interpelację w tej sprawie.

W tym miejscu rodzi się pytanie, czy na pewno jedyną rolą firmy lobbystycznej w tej sprawie było przygotowanie prezentacji czy też może BCG dodała coś od siebie w kwestii konkretnych pomysłów i rozwiązań.

na podstawie: niewygodne.info, wpolityce.pl