Paweł Kukiz udzielił wywiadu Agencji Informacyjnej Polska Press. Kukiz skrytykował reformę sądownictwa autorstwa PiS-u i poinformował o planach ruchu.

Kukiz uważa, że reforma sądownictwa przygotowana przez PiS w niczym nie pomoże zwykłym obywatelom.

Niesprawiedliwość wyroków to tylko część problemu, ludziom zdecydowanie bardziej doskwiera przewlekłość postępowań. Na wokandzie lub w kolejce mamy obecnie 17,5… miliona spraw – uważa lider Kukiz’15.

Na przykładzie konkretnych zapisów w ustawach reformujących sądy Kukiz stwierdza, że PiS w ciągu kilku miesięcy swoich rządów doszedł do poziomu arogancji, na który Platforma Obywatelska pracowała latami.

W sytuacji, kiedy to minister, urzędnik, sprawuje tego rodzaju władzę nad sądami, do rewolucji może dojść nawet w ramach rekonstrukcji rządu, ponieważ minister kolejnego rządu może ułożyć “reformę” po swojemu. To pokazuje, że PiS odleciał w tempie błyskawicznym. W kilka miesięcy doszli do poziomu buty, arogancji i pychy, na który Platforma pracowała latami – powiedział muzyk.

W rozmowie Kukiz decyduje się również na jasne wskazanie celów przyświecających jego ruchowi.

Nie do końca wierzę w sondaże, nie interesuje mnie, czy poparcie to 7, czy 20 proc. Mnie interesuje jedna rzecz – by nikt nie mógł rządzić bez Kukiz’15 – kończy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.