Nie milkną echa sprawy Igora Stachowiaka torturowanego na wrocławskiej komendzie przez bandytów w policyjnych mundurach. Głos w sprawie zabrał Paweł Kukiz.

Lecą głowy policjantów po to, by nie poleciała głowa Zielińskiego. Problem z policją nie jest problemem personalnym, tylko strukturalnym! Za ten stan rzeczy na komisariacie winę ponosi POPiS. Od lat interesuję się tą instytucją: policją, i byłem przekonany, że Zieliński rozpocznie reformę policji, uszczupli aparat urzędniczy w Komendzie Głównej – powiedział Kukiz na antenie TVN24.

Jestem zbulwersowany, że jesteśmy świadkami politycznej walki, na to kto bardziej bił, a kto mniej, zamiast szukać przyczyny. Nie zastanawiamy się, dlaczego ten człowiek trafił do policji. Nie zastanawiamy się nad tym, że pensja szeregowego policjanta to 2200. Mamy deficyt w policji, w związku z tym fatalny dobór kandydatów – dodał.

Zdaniem polityka dymisja ministra Zielińskiego to bezdyskusyjna konieczność.

Zieliński powinien odejść już w momencie powołania na stanowisko Komendanta Głównego pana Zbigniewa Maja, który był “przykrywkowcem”, a w związku z tym wchodził operacyjnie w kontakty z przestępcami. Jeżeli pan Zieliński nie wiedział o tym, że mogą wypłynąć np. sprawy kontrolowanych pożyczek między Majem a przestępcami, to nie nadaje się na to stanowisko – stwierdził.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.