Foto: YouTube.com

Paweł Kukiz gościł na antenie TVP Info. Polityk nie zostawił suchej nitki na rządzących i ich stosunku wobec służby zdrowia.

Służba zdrowia została puszczona samopas. W tej partiokracji żadna partia nie chce zająć się kompleksową reformą służby zdrowia, bo to zajmie 10-15 lat. Partie nie chcą wziąć za to odpowiedzialności – stwierdził Kukiz.

Zdaniem posła w tej dziedzinie powinno się zastosować działania profilaktyczne.

Zamiast tego minister Radziwiłł wymyśla jakieś 16 dentobusów, po jednym na województwo. Żeby taki objechał każde sołectwo i zbadał dzieci potrzebne będzie… 10 lat! To są kpiny. Tak samo jak słowa Radziwiłła, że emeryci powinni się cieszyć, bo dostali ok 340 milionów zł więcej. Tylko, że na jednego emeryta to wychodzi 4 złote – dodał.

Pawła Kukiza nie przekonują tłumaczenia o braku funduszy na pomoc służbie zdrowia. Ma on prosty sposób, jak pieniądze znaleźć.

Gabinety polityczne pochłaniają pół miliarda złotych! POPiS mówi, że nie ma pieniędzy?! Zlikwidujcie gabinety, oddajcie subwencje partyjne, zlikwidujcie powiaty. Pieniądze są, tylko są przeznaczane na synekury, urzędników i utrzymywanie się przy władzy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.