Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka poinformował, że ruch Kukiz’15 złoży dziś projekt radykalnie upraszczający deklarację VAT. 

Tyszka przypomniał, że uproszczenie deklaracji VAT to już trzeci projekt deregulacyjny, który Kukiz’15 podejmuje w ramach akcji “Poniedziałek wolności”.

Dziś Polska ma jeden z najbardziej skomplikowanych systemów VAT w UE. Rozliczenie VAT zajmuje polskim firmom 98 godz. rocznie, gdy firmom z Irlandii rozliczenie zabiera 25 godzin – zauważa wicemarszałek z ramienia Kukiz’15.

Jaką receptę na taki stan rzeczy mają politycy opozycji?

Jednym z elementów naszego chorego systemu jest deklaracja VAT, która ma aż 60 pól. Proponujemy uproszczenie tej deklaracji do 6 pól, a więc unijnego minimum. W efekcie Polska miałaby najprostszą deklarację w UE, wyprzedzając pod tym względem nawet tak proste systemy VAT jak brytyjski (9 pól) i irlandzki (8 rubryk). W ramach projektu redukujemy dodatkowo liczbę różnych formularzy podatkowych z 8 do 1 deklaracji –czytamy we wpisie na Facebooku.

Tyszka dodał, że projekt zostanie wysłany również do Ministerstwa Rozwoju, które deklarowało chęć deregulacji prawa dla przedsiębiorców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.