Działacze Kukiz’15 nie ustają w walce o zrównanie kwoty wolnej od podatku Obywateli z tą przysługującą politykom.

Poseł Kukiz’15 Jakub Kulesza zaapelował do Polaków o poparcie petycji w sprawie zwiększenia kwoty wolnej od podatku dla Obywateli do 30 tys zł.

W obecnym stanie prawnym kwota wolna od podatku dla większości Obywateli rozliczających PIT wynosi 3.091 zł. To mniej niż w Botswanie i Maroku! Jednocześnie kwota wolna od podatku dla posłów i senatorów wynosi 30 451 zł. Politycy mają więc niemal dziesięciokrotnie wyższą kwotę wolną od pozostałych Obywateli – czytamy w petycji skierowanej do Parlamentarzystów.

Niniejszy projekt ustawy zmierza do zniesienia tego przywileju dla tej „nadzwyczajnej kasty”. Jako polski Obywatel żądam przestrzegania konstytucyjnej zasady równości wobec prawa, która przejawiać się musi także w rozwiązaniach prawnych dotyczących wybrańców Narodu. Mam dosyć nadużywania przywilejów przez nadzwyczajną kastę polityków, która chętnie zbiera podatki od wszystkich wokół, ale sama składać się na Dobro Wspólne nie ma ochoty. Liczymy na Państwa poparcie podczas głosowań w Sejmie i Senacie – to już ciąg dalszy.

Petycję podpisać można TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.