Paweł Kukiz sformułował listę 23 osób z Platformy Obywatelskiej, które były współpracownikami Służby Bezpieczeństwa lub członkami PZPR. W ten sposób obnażył obłudę opozycji totalnej.

W związku z zamieszaniem medialnym wokół przeszłości Stanisława Piotrowicza z PiS-u, Nowoczesna ruszyła z akcją PR-ową #Piotrowicze. Partia piętnuje w ten sposób tych polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy w przeszłości byli m.in. członkami Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Taką samą akcję w mediach społecznościowych prowadzi Platforma Obywatelska.

Swoją odpowiedź na te poczynania ma Paweł Kukiz. „To może, Nowoczesna i Platforma, przy okazji akcji #Piotrowicze zrobicie akcję #Rzeplińscy? Czy wam pomóc?” – napisał na jednym z portali społecznościowych, po czym wymienił 23 osoby z Platformy Obywatelskiej, które były w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej lub współpracowały ze Służbą Bezpieczeństwa.

Obłuda opozycji nie zna granic. Najwyraźniej Petru i spółka widzą drzazgę w cudzym oku, ale belki we własnym już nie dostrzegają.