foto: commons.wikimedia.org/Adrian Grycuk

Katarzyna Lubnauer, wiceszefowa i rzeczniczka .Nowoczesnej, została wybrana nową przewodniczącą sejmowego klubu tej partii i tym samym zastąpiła Ryszarda Petru, który pozostaje szefem ugrupowania.

„Dzisiaj na mój wniosek klub .Nowoczesnej podjął decyzję o rozdzieleniu funkcji przewodniczącego partii i szefa klubu parlamentarnego” – powiedział Petru na konferencji prasowej w Sejmie. Jak dodał, na stanowisku szefa klubu zastąpiła go Katarzyna Lubnauer. Sam Petru zamierza zająć się m.in. przygotowaniami do najbliższych wyborów samorządowych, które odbędą się jesienią przyszłego roku.

„Potrzebowaliśmy takiego nowego otwarcia. Uważam, że w ten sposób będziemy mogli lepiej funkcjonować ze względu na możliwość podzielenia obowiązków” – powiedziała Lubnauer. Dodała, że „zarówno zadania szefa partii, jak i szefa klubu są dość obszerne i często trudno było godzić jedne z drugimi”.

„Wydaje mi się, że to jest szansa dla .Nowoczesnej, pokazanie jednocześnie nowego działania, nowych aktywności i szansa na to, by sondaże w przyszłości były lepsze” – stwierdziła nowa szefowa klubu .Nowoczesnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.