Meccaaniche Veneziane to przykład ultradynamicznie rozwijającej się marki zegarków, która podbija światowe rynki. Dostępne modele powinny usatysfakcjonować najbardziej wymagających koneserów sztuki zegarmistrzowskiej. Jakie były kulisy powstania tego brandu? Czym wyróżniają się zegarki Meccaaniche Veneziane? O tym poniżej.

Historia marki Meccaaniche Veneziane

Inspiracja do powstania Meccaaniche Veneziane pojawiła się w malowniczej Wenecji. Alberto i Alessandro – dwaj fascynaci sztuki zegarmistrzowskiej, a prywatnie bracia – zwiedzili wieżę zegarową, budynek z wczesnego renesansu znajdujący się w północnej części Placu św. Marka. Emocje, jakie towarzyszyły tej wizycie okazały się siłą napędową do stworzenia własnej marki zegarków. Postanowili bowiem zgłębiać tajniki zegarmistrzostwa i reaktywować tradycję tej sztuki. Wyzwanie stanowiło dostosowanie jej do obecnie panujących trendów i oczekiwań klientów. Nazwa Meccaniche Veneziane oznacza “mechaniczne urządzenia z Wenecji”.

Firma powstała w maju 2017 roku dzięki pomyślnemu zakończeniu dwóch dochodowych kampanii na platformie crowdfundingowej Kickstarter. Zgromadzenie ponad 300 000 franków szwajcarskich pozwoliło urzeczywistnić wizję dwóch ambitnych przedsiębiorców. W tym samym, 2017 roku, firma zyskała miano innowacyjnego startupu od Izby Handlowej Wenecji. Aktualnie trwa globalna ekspansja do ponad 50 krajów, takich jak m.in.: USA, Chiny, Japonia, Rosja i Arabia Saudyjska.

Wykształcenie braci umożliwiło im skuteczne zaprojektowanie strategii marki – Alessandro ukończył marketing i komunikację w Wenecji, a Alberto – ekonomię i finanse. Połączenie tej wiedzy pozwoliło z sukcesem rozwinąć firmę i podbić zagraniczne rynki, a finalnie zegarki Meccaaniche Veneziane są rozpoznawalne na całym świecie i stały się synonimem doskonałej jakości i dbałości o detale.

Zegarki Meccaaniche Veneziane – na czym polega ich wyjątkowość?

Sekret tkwi w automatycznym rodzaju mechanicznego napędu, który umożliwia finezyjne połączenie tradycji z nowoczesnością. W efekcie zegarki Meccaaniche Veneziane doskonale uzupełnią zarówno eleganckie, klasyczne stylizacje i jak te bardziej ekstrawaganckie czy sportowe. Propozycje tej marki na nowo odkrywają tradycje zegarmistrzowskie.

Zegarki od MV charakteryzują się niesamowitą dbałością o detale, kunsztem i oryginalnym designie. Firma ciągle pracuje nad nowymi seriami – jedną z najbardziej rozpoznawalnych propozycji jest zegarek Meccaaniche Veneziane Nereide. Czym się wyróżnia? Geneza nazwy nawiązuje do łodzi podwodnej  Nereide, która powstała w 1913 r. i trafiła do Królewskiej Marynarki Wojennej podczas I wojny światowej. Wartości, jakie oddaje ta seria zegarków nawiązują do pożądanych w tym czasie postaw, jakimi była wytrwałość, odwaga i męstwo. Klasyczne modele uzupełnią stylizacje każdego dżentelmena – na co dzień jak i na specjalne okazje. Każdy model został wyposażony w mechanizm automatyczny MV285, który ma rezerwę chłodu, wynoszącą aż 44 godziny. Dzięki temu pokonuje inne automatyczne mechanizmy i gwarantuje precyzję w podawanym czasie.

Meccaaniche Veneziane Redentore odzwierciedla włoską elegancję i wyjątkowy charakter. Do czego nawiązuje nazwa tej serii? Odpowiedzi należy szukać w ważnym w Wenecji święcie – Festa del Redentore oraz nazwie kościoła – Chiesa del Santissimo Redentore. Ideą przyświecającą przy tworzeniu Redentore było połączenie tradycji kultury Wenecji oraz nowoczesności. Detale potwierdzają perfekcję wykonania, co więcej każdy z tych modeli jest też ręcznie polerowany.

Meccaaniche Veneziane Arsenale to limitowana edycja, składająca się z zaledwie 50 sztuk. Wyróżnik stanowi tu powłoka z różowego złota 5N, która pokrywa zarówno wskazówki, indeksy, jak i rotor. Mnogość dopracowanych detali powinna zostać doceniona przez najbardziej wymagających entuzjastów sztuki zegarmistrzowskiej. Mowa tu o dekoracyjnej tarczy, trójwymiarowym logo marki oraz indeksach, które zostały wypełnione masą świecącą w ciemności BGW9 Swiss Superluminova.

Meccaaniche Veneziane to propozycja dla wymagających

Marka Meccaniche Veneziane oferuje zróżnicowane propozycje mechanicznych szwajcarskich zegarków, które zostały zaprojektowane we Włoszech. Powstały na bazie najlepszych materiałów dostarczając wymagającemu klientowi ekskluzywny produkt. O przywiązaniu do szczegółów świadczy numerowana tabliczka ze stali corten z numerem. Metal, który został wykorzystany do produkcji tego elementu pochodzi z weneckiej odlewni Bertoldini e Torre z kilkusetletnią tradycją. Eleganckiego charakteru nadaje skórzany pasek, a całość jest zapakowana w ręcznie przygotowane pudełko, co dowodzi o przywiązaniu do detali.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.