Mecenas Rafał Rogalski, był do niedawna pełnomocnikiem m.in Jarosława Kaczyńskiego w śledztwie Smoleńskim. Był specyficzną osob, często szokował jak wtedy gdy dzielił się swoimi teoriami na temat sztucznej mgły czy helu, który miał zostać rozpylony nad Smoleńskiem. Po tych teoriach natychmiast sypały się na niego, Jarosława Kaczyńskiego i wszystkich przeciwników oficjalnej wersji katastrofy gromy. Mecenas Rogalski otwarcie mówił o możliwości zamachu, o bezpośredniej winie Rosjan i premiera Tuska. Tego ostatniego oskarżał nawet o zdradę. Przyznawał rację Jarosławowi Kaczyńskiego.

Nagle mecenas Rogalski wykonał woltę o 180 stopni i całkowicie zmienił zdanie na temat katastrofy w Smoleńsku. Usłyszeliśmy na przykład, że Antoni Macierewicz przewodzący pracom parlamentarnego zespołu, który odkrył wiele istotnych faktów powinien odwiedzić Tworki a także, że … główni winni katastrofy w Smoleńsku, zginęli na pokładzie Tupolewa. Mówią, że „tylko krowa nie zmienia poglądów”, ale mimo wszystko przyznacie Państwo że zmiana zaskakująca i mocno podejrzana.

Ja mam dwie teorie na ten temat. Pierwsza, to że 300 tysięcy piechotą nie chodzi. Takie pieniądze „Warte są grzechu”. Tyle właśnie, jak donosił Super Express miał wyciągnąć Rogalski od Kaczyńskiego przez cały czas trwania ich współpracy. No więc Pan mecenas, postanowił wzbogacić się na pogrążonym w żałobie, chcącym za wszelką cenę wyjaśnienia sprawy Jarosławie Kaczyńskim. Przyjął za swoją, retorykę prezesa PiS i ciągnął ile się dało. A gdy Kaczyński zorientował się że mecenas niewiele robił i właściwie to tylko pobiera niemałe wynagrodzenie wypowiedział mu pełnomocnictwa żródełko wyschło. Wtedy Rogalski zrobił w tył zwrot i rozpoczął nagonkę na swoich chlebodawców.

Druga teoria, niejako wiążąca się z pierwszą. To celowe podstawienie Rogalskiego Kaczyńskiemu. Jak tak teraz się zastanawiam głoszone przez niego teorie o helu były absurdalne i prowokowały ataki na środowiska dążące do prawdy. Może właśnie takie było jego zadanie ? Grać zagorzałego zwolennika zamachu, ale przy tym robić wszystko by skompromitować wszystkich dążących do prawdy. Wszystkich nie ufających w brednie Millera i Anodiny wrzucić do jednego worka jako „oszołomy” i „kretynów”.

Teraz, oczywiście Rogalski stał się pupilem mediów mętnego nurtu, sam ekspert i autorytet moralny, Stefan Niesiołowski wystawił wczoraj laurkę mecenasowi… To wszystko pokazuje z kim mieliśmy i mamy do czynienia. Czyżby Pan mecenas był w rzeczywistości perfidnym, cynicznym i pozbawionym kręgosłupa moralnego chłopcem na posyłki rządu i mediów bez refleksji przyjmujących kłamstwa Rosjan ?

Dziś wyszedł również 21 numer bezpłatnego elektronicznego Tygodnika Bardzo Prawicowego. W numerze m.in opis majowych uroczystości, komentarze do Marszu Lemingów, polemika na temat Rosji i Putina i wiele wiele innych interesujących artykułów. Zamówienia przyjmujemy na redakcja.tbp@gmail.com

Serdecznie zapraszamy !

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here