Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein napisała na jednym z portali społecznościowych o rzekomym kłamstwie PiS-u, jakoby porównała tę partię do śmieci. Zareagowali nawet jej zwolennicy.

„Kolejne kłamstwo PiSu. Nigdy nie powiedziałam, że #PiS to śmieci. W odpowiedzi na obrzydliwy i oszczerczy wywiad z JSW w tygodniku Sieci, oczywistą grą słów porównałam to do Śmieci” — napisała Thun.

Polityk PO twierdzi, że użyte przez nią słowo „śmieci” odnosiło się do tygodnika „Sieci”, a konkretnie wywiadu z europosłem Jackiem Saryusz-Wolskim, w którym w ostrych słowach krytykuje on działania polskiej opozycji donoszącej na nasz kraj do Brukseli.

Jednakże wpis Thun wprost można odczytać, jako atak na PiS i nazwanie PiS-u oraz prawicowych mediów, bądź innych ugrupowań wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy – śmieciami. Napisała wówczas: „PiS i te wszystkie Śmieci, tak jak wtedy PZPR, też zaraz się rozpadną”.

Internauci wypowiadający się pod wpisem Róży Thun zwrócili uwagę na kuriozalność jej tłumaczeń, w wśród nich nawet ci, którzy deklarują się jako jej zwolennicy.

„Jak Panią cenię i szanuję to w pokazanym tekście wyraźnie jest stwierdzenie ,że PiS to śmieci!” – napisał jeden z użytkowników.

„Z całą sympatią powiedziała Pani” – dodał inny.