Trwa kampania wyborcza. Wśród wielu nowych obiecanek, które Polacy usłyszeli od PO, były i te dotyczące zmian w podatkach. O pomysłach partii postanowiła opowiedzieć znana z logicznego myślenia Joanna Mucha.

Joanna Mucha gościła w programie „Kropka nad i” na antenie TVN 24. Omawiała w nim nowy program gospodarczo-podatkowy Platformy Obywatelskiej. Trzeba przyznać, że słowa wypowiadane przez byłą minister sportu wciąż potrafią zadziwiać.

Proponujemy bardzo innowacyjny system podatkowy. Będzie on dramatycznie prosty dla użytkownika i dla pracodawcy, i dla pracownika. Natomiast jest on dość skomplikowany, by wyjaśnić, o co w nim chodzi – wytłumaczyła Mucha.

W czasie ostatniej konwencji wyborczej władze partii poinformowały, że po ośmiu latach rządzenia nagle wymyślono rewolucję podatkową. Wśród nowości znalazła się m.in. likwidacja składek ZUS i przerzucenie ich wysokości na wyższe stawki podatku dochodowego PIT. Jak się jednak okazuje, nowy system jest tak prosty, że nie są w stanie o nim bliżej opowiedzieć partyjni funkcjonariusze.