Szanowni Państwo! Chcemy wszystkim ludziom dobrej woli, przyjaciołom naszej idei powołania do życia pierwszego w Polsce Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce z miejsca podziękować za dary serca, które przekazywane są jako wsparcie naszych działań.

Działań, które mają przecież na celu upamiętnienie tych, którzy dla nas poświęcili to co najcenniejsze – własne życie. Oni „zachowali się jak trzeba” dziś my chcemy „zachować się jak trzeba”.

Pragniemy przedstawić państwu kolejny numizmat okolicznościowy z wizerunkiem rotmistrza Witolda Pileckiego, który jest sztandarową postacią walki narodu polskiego przeciw niemieckim i sowieckim okupantom. Jego walka o prawdę i godność trwa dalej. Wokół jego legendy skupia się społeczeństwo oraz świat nauki i kultury; przywracana jest prawda o komunistycznych zbrodniach oraz o kolejnych niezwykłych bohaterach oddających życie za ojczyznę. Takie postacie jak rotmistrz Pilecki stały się synonimem walki o wolność, godność i prawdę. To tak, jakby Witold Pilecki znowu zbierał kolejne informacje, aby ogłosić je światu – powiedzieć prawdę o losach Polski i jej do końca wiernych synów – Żołnierzy Niezłomnych, Żołnierzy Wyklętych. Warto tu zacytować fragment utworu młodego wykonawcy Tadka, który w swym utworze poświęconym rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu w niezwykły sposób oddaje cześć Jego poświęceniu.

„Nikt nie zrobił tego, co ten polski żołnierz,
dlatego całemu światu trzeba go przypomnieć.
On tysiąc dni kieruje konspiracją w piekle,
aż zadrwi z diabła i z raportem ucieknie.

Czemu mnie o Tobie w szkole nie uczyli?
Ktoś bardzo nie chce, by w tym kraju ludzie dumni byli!
Czas byśmy wreszcie grzech niewiedzy zmyli,
to my, młodzi Polacy, przed Tobą czoła chylimy!…”

Monety wydane przez Fundację Muzeum Żołnierzy Wyklętych są niezwykle piękne i bardzo starannie wybite. Zdjęcia nie oddają do końca ich urody. Chcemy ofiarować je osobom, które wspierają budowę Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Każdy darczyńca, który ofiaruje minimum 10 złotych może liczyć na prezent w postaci monety mosiężnej (średnica 32 mm) . Za darowiznę w wysokości 15 zł monety mosiężnej oksydowanej (średnica 32 mm). Moneta w czystym srebrze próby 999.9 o wadze pół uncji to jest ok. 15,6 grama (średnica 32 mm) przeznaczona jest jako wyraz wdzięczności dla ofiarodawców, którzy przekażą minimum 100 złotych. Ponieważ wszystkie darowizny przeznaczmy na budujące się Muzeum będziemy prosili Państwa o pokrycie kosztów przesyłki listem poleconym w wysokości 6 zł.

Na kolejnym numizmacie pragniemy uwiecznić postać gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”. 

Zwracamy się też z prośbą do wszystkich ofiarodawców, którzy wyrażą wolę wsparcia naszej inicjatywy poprzez dokonanie przelewu na konto bankowe podane niżej o kontakt mailowy lub telefoniczny celem potwierdzenia danych do przesłania naszych podziękowań, których wyrazem będzie pierwszy w Polsce numizmat poświęcony bohaterom walki o wolną i suwerenną Ojczyznę.

FUNDACJA „MUZEUM ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”
UL. TRAUGUTTA 19 07-410 OSTROŁĘKA
NIP 7582355821 REGON 147437036
KRS 0000516529

www.muzeumzolnierzywykletych.pl

KONTO: BANK ZACHODNI WBK 11 1090 2590 0000 0001 2604 2472
Paypal : fundacja@muzeumzolnierzywykletych.pl
Adres e-mail: fundacja@muzeumzolnierzywykletych.pl