Graham Masterton to jeden z najbardziej znanych twórców horrorów na świecie. Jego kolejne powieści cieszą się ogromnym powodzeniem wśród czytelników. No ale które książki Grahama Mastertona są najlepsze? Wybieramy nasze top 3.

„Manitou” – debiutancki hit

Z pewnością na wyróżnienie zasługuje debiutancka powieść tego autora, czyli „Manitou”. To pozycja znana wszystkim fanom Grahama Mastertona. Głównym bohaterem książki jest jasnowisz Harry Erskine. Musi on zmierzyć się z pewnym indiańskim szamanem – Misquamacusem – który ponownie rodzi się we współczesnych czasach i przyjmuje postać młodej dziewczyny – Karen Tandy. Nie jest wcale pokojowo nastawiony do świata. Pragnie zemsty na białym człowieku, z ręki którego doznał kiedyś wiele krzywd. Czy plan pomszczenia dusz swoich zmarłych braci zniszczy Nowy Jork? Czy Harry Erskine będzie w stanie uratować ludzkość? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć oczywiście na kolejnych kartach książki Grahama Mastertona. Powieść „Manitou” stanowi jednocześnie początek cyklu, który obecnie obejmuje siedem części. Ostatnia została wydana w 2014 roku.

„Zwierciadło piekieł” – mistrzostwo grozy

Oczywiście książki Grahama Mastertona to nie tylko słynny cykl „Manitou”. W kategorii top 3 na pewno powinna znaleźć się inna pozycja tego autora. „Zwierciadło piekieł” to powieść wydana w 1988 roku. Opowiada historię Martina Williamsa – początkującego scenarzysty z Hollywood. Williams pracuje nad swoim najnowszym musicalem, który ma być oparty na losach Boofulsa – młodocianego aktora z lat 30, który skończył życie tragicznie, poćwiartowany przez własną babcię. Williams nie przewidział jednak, jak przedstawiana w musicalu historia wpłynie na jego życie. Czy ten koszmar kiedyś się skończy? Tego można dowiedzieć się sięgając po „Zwierciadło piekieł”. To trzymający w napięciu dreszczowiec dla wszystkich fanów wartkiej akcji i nieoczekiwanych zwrotów zdarzeń.

„Dziecko ciemności” – polski akcent w twórczości Mastertona

Książki Grahama Mastertona mają też swój polski akcent. W 1996 roku wydana bowiem została powieść „Dziecko ciemności”. Jej akcja dzieje się… w Polsce i to w centrum Warszawy. W krótkim czasie ginie kilku robotników pracujących przy budowie hotelu Senator, a także kilku innych mieszkańców miasta. Te wydarzenia są ze sobą natomiast wyraźnie powiązane. Czy uda się złapać seryjnego mordercę? To zadanie powierzone zostaje emerytowanemu policjantowi… z Chicago – Claytonowi Marshowi. Historia sięga natomiast dalej niż ktokolwiek myślał, bo odkryte zostają tajemnice z XIII wieku. „Dziecko ciemności” ze względu na polskie korzenie musiała znaleźć się w katalogu top 3. Niezależnie jednak od tego, to naprawdę wciągająca powieść, którą czyta się niemal jednym tchem.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski