Zapomniany HolokaustW tygodniku „Do Rzeczy” ukazał się wywiad z profesorem Richardem Lukasem, amerykańskim historykiem, autorem książki „Zapomniany Holocaust”. Historyk opowiada jakie problemy go spotkały po publikacji tej książki – Według Żydów książka to „propolska herezja i skandal” co skutkowało odebraniem prestiżowej nagrody literackiej!

Richard Lukas podkreślił, że napisał „Zapomniany Holocaust”, gdyż Zachód milczy o losach Polaków pod okupacją niemiecką, lub przedstawia nieprawdziwe informacje – Cała historia Polski XX w. jest na Zachodzie pisana z perspektywy cierpienia Żydów – powiedział uczony. Dodał, że jego książka jest pierwszą na temat cierpień Polaków podczas okupacji.

Amerykanin przyznał, że po opublikowaniu swej książki odbierał telefony i dostawał listy z pogróżkami oraz „potwornymi obelgami”. – Od momentu wydania książki przestałem otrzymywać zaproszenia na konferencje naukowe i wykłady. Historycy Holokaustu – głównie żydowskiego pochodzenia – uznali moją publikację za herezję, a użycie słowa „Holokaust” za skandal (…). Żydzi uważają, że mają patent na to słowo. A próba zestawienia ich tragedii z jakąkolwiek inną to nic innego jak tylko zbrodnia. Moja książka została określona jako „zbyt propolska” – przyznaje Lukas.

Według Lukasa historyk, który chce byś „sławny i bogaty” musi był hołubiony przez gazety typu The New York Times – a żeby tak było, warto by pisał o rzekomych zbrodniach Polaków, a nie o ich cierpieniach.

Uczonemu odebrano także Nagrodę im. Janusza Korczaka przyznawaną przez Ligę przeciwko Zniesławieniom, gdy Żydzi zorientowali się, że Richard Lukas jest autorem jak to mówią „propolskiej herezji”

na podstawie: „Do Rzeczy”/pch24.pl