Koniec roku 2015 upłynął pod znakiem problemów finansowych “Gazety Wyborczej”. Z tej okazji narodowcy postanowili zorganizować akcję pożegnania dziennika Adama Michnika.

Rok 2016 będzie rokiem, w którym z rynku zniknie nasz “ulubiony” tytuł prasowy. Pogrążeni w radości uczcijmy to własnym “światełkiem do nieba” – piszą organizatorzy na oficjalnej stronie wydarzenia.

Po zmianie władzy Ministerstwo Skarbu podjęło decyzję o tworzeniu przepisów znoszących obowiązek publikowania komunikatów i ogłoszeń w prasie ogólnopolskiej przez resort i spółki Skarbu Państwa. Nowe przepisy najbardziej uderzają w spółkę “Agora”, która na publicznych przetargach od 2009 roku zarobiła ponad 27 milionów złotych.

Były dziennikarz “Wyborczej” Piotr Pacewicz napisał kilka dni temu na facebooku o trudnej sytuacji finansowej dziennika.

Proszę: wykupcie prenumeratę, bo w ten sposób też bronicie demokracji. Świat bez Gazety Wyborczej byłby jednak gorszy, prawda? – napisał.

Upadek gazety przewidują narodowcy, którzy zorganizowali akcję zapalania zniczy przed lokalnymi siedzibami “Wyborczej”. W środę zainaugurowali ją działacze z Wrocławia. Codziennie akcja będzie kontynuowana w innych miastach, a finał nastąpi 10 stycznia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.