W piątek w Sejmie narodowcy startujący z list Kukiza zorganizowali konferencję prasową. Dotyczyła ona “Gazety Wyborczej” i jednego z jej dziennikarzy – Wojciecha Czuchnowskiego.

Dwa dni temu na łamach “Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski napisał o Ruchu Narodowym jako o  „spadkobiercach tradycji faszystowskiej i brunatnych koszul”. Oburzyło to narodowców, którzy dziś zorganizowali w Sejmie specjalną konferencję prasową.

W imieniu wszystkich ludzi, którzy tworzą Ruch Narodowy, jasno deklaruję, że nie będzie zgody na taką narrację, że nie zgodzimy się, by nas, kontynuatorów tradycji Narodowych Sił Zbrojnych, Żołnierzy Wyklętych i Powstańców Warszawskich w taki sposób portretować i określać – mówił podczas konferencji Robert Winnicki.

Prezes Ruchu Narodowego zapowiedział pozew przeciwko “Wyborczej” i Czuchnowskiemu. Narodowcy będą żądali odszkodowania w wysokości 100 000 złotych na rzecz Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Polską tradycję narodową i patriotyczną próbują w ten sposób zakłamywać, fałszować i opluwać. Skończył się ich czas. I chciałbym to powiedzieć wszystkim hienom roku, takim jaką jest pan redaktor Czuchnowski – zakończył Winnicki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.