Kibiców szczypiornika w Polsce, dziś zapewne elektryzowały dwa spotkania. Oto bowiem swoje mecze rozgrywały ekipy Mistrza i vce Mistrza Polski. Ale nie były to jedyne spotkania dzisiejszego dnia.

Grupa B:

Ta grupa szczególnie intersuje polskich kibiców. Znajdują się tam bowiem dwie polskie drużyny. Jedynym spotkaniem bez polskich akcentów był pojedynek KIF Kolding z FC Porto. Od samego początku zgodnie z przewidywaniami to gospodarze dominowali na parkiecie. Mecz zakończył się zwycięstwem KIF 25 – 20. Najskuteczniejszym zawodnikiem okazali się Albert Rocas, Lukas Karlsson (KIF) oraz Tiago Rocha (Porto). Cała piątka zdobyła po pięć bramek.

O godzinie 17 na parkiet wyszli zawodnicy Orlen Wisły Płock, który na europejskie salony wrócili po roku przerwy. Już na starcie mierzyli się z gigantem, niemieckim THW Kiel. Od początku to jednak gospodarze dominowali, nie pozwalając Niemcom rozwinąć skrzydeł. Końcówka pierwszej części to jednak roztrownienie kilku bramek przewagi i na przerwę obie ekipy schodziły przy remisie 14 – 14. W drugiej połowie gra była wyrównana i na kilkanście sekund przed końcem Wisła remisowała i miała piłkę. W ostatniej akcji młody Bośniak w barwach Wisły popełnił jednak fatalny błąd podajac piłkę w ręce rywala. Ten nie pomylił się i po kontrze dał zwycięstwo gościom. Wisła z pewnością zasługuje na uznanie, za poziom który pokazała. Z drugiej jednak strony THW ewidentnie nie miało swojego dnia. Najwięcej bramek w meczu zdobył czeski rozgrywajacy z Kielu, trafiając do siatki rywala osiem razy.

Dwie godziny później swój mecz grał Mistrz Polski i zdobywca trzeciego miejsca w LM w ubiegłym sezonie – VTK Kielce. Pierwsze spotkanie podopieczni trenera Wenty rozegrali z francuską Dunkierką. Kielczanie zagrali solidnie, choć nie ustrzegli się prostych błędów i przestojów tak jak na pcozątku drugiej połowy, kiedy przez osiem minut zdobyli zaledwie jedną bramkę. Od 45 minuty jednak Mistrz Polski potwierdził swoją klasę gromiąc rywali 33 – 23. Po tym wysokim zwycięstwie kielczanie liderują grupie B. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był zawodnik Vive – Chorwat Manuel Strlek, który rzucił 9 bramek.

Grupa D

I kolejkę w grupie D, zakończyło spotkanie Flensburga z Aalborgiem. Niemcy nie mieli problemów z pokonaniem gości i wygrali 31 – 27, do przerwy prowadząc 15 – 12. Najwięcej bramek w meczu zdobył zawodnik gospodarzy – Holger Glandorf, który do siatki rywali trafiał osiem razy.