http://www.nop.org.pl
http://www.nop.org.pl

W ostatnich dniach w Kielcach Narodowe Odrodzenie Polski zorganizowało akcję antyunijną. Na głównym deptaku miasta pojawił się specjalny namiot obwieszony antyunijnymi flagami. Organizatorzy przez dwa dni wystawiali m.in plakaty, książki czy wlepki o tematyce patriotycznej.

Jaki był cel akcji? Wyjaśniał to członek NOP – Karol Michalski: „Chcemy wyrazić nasz ogólny sprzeciw wobec Unii Europejskiej. Wskazać kielczanom, co jest w Unii złe. Tracimy na gospodarce, Parlament Europejski wprowadza wiele bezsensownych zakazów typu koordynacja sprzedaży oscypków, zakaz sprzedaży normalnych żarówek… My Unii Europejskiej nie chcemy reformować. W przeciwieństwie do innych organizacji, chcemy jej całkowitego zniszczenia i upadku o czym mówimy również w naszych ulotkach. Wystawiliśmy również stoisko z naszymi miesięcznikami, szczerbcami, plakatami aby kielczanie mogli poznawać nas również od strony innych założeń programowych.”

Stoisko budziło zainteresowanie przechodniów, którzy zatrzymywali się, oglądali, czytali, chwalili ale również wdawali się w burzliwe dyskusje: „Spotykamy się z różnym odzewem Kielczan. Oczywiście pojawiają się takie głosy, że Unia jest wspaniała ale większość takich osób nie umie uzasadnić takiej opinii. Przed wyborami przeprowadzaliśmy też małą ankietę, ile osób będzie szło, ile osób wie czym zajmuje się Parlament Europejski. Okazało się, że połowa osób, która wybierała się na wybory nie wiedziała czym zajmuje się Parlament. Niestety o czymś to świadczy. Dużo osób jednak również podchodzi i gratuluje, wspiera symbolicznymi cegiełkami… My zachęcamy, żeby nie tylko popierać poglądy ale zacząć działać bo od samego popierania nic się nie zmieni.” – mówił nam Karol

NOP to nie tylko walka z Unią, ale również organizacja i udział w wielu pożytecznych akcjach – jak mający się odbyć 1 czerwca Marsz dla Życia: „Marsz organizowany jest przez środowiska katolickie w 120 miastach. Rozpoczyna się w najbliższą niedzielę o godzinie 13:30. Na wszystkich stronach diecezji są na ten temat informacje. Po Marszu przewidziany jest również happening. W zeszłym roku przyszło wielu kielczan z całymi rodzinami, mamy nadzieję że w tym będzie podobnie. My jako Narodowcy w swoich ideałach mamy także tradycyjną rodzinę. Na silnej rodzinie zbudowany jest silny Naród. Dlatego w tym tygodniu będziemy zachęcali, by jak najwięcej osób w tym Marszu wzięło udział. My co prawda, nie jesteśmy organizatorami Marszu, ale jak najbardziej takie inicjatywy wspieramy gdyż normalna rodzina musi być propagowana. Małżeństwo to tylko związek kobiety i mężczyzny a nie związki homoseksualne o których teraz głośno w mediach. My za tymi lewackimi poglądami nie będziemy podążać, my jesteśmy stali w swoich przekonaniach i zawsze będziemy walczyć o normalną rodzinę.” – zakończył Michalski.