Polska jest jednym z niechlubnych liderów pod względem zanieczyszczeń powietrza w Europie. Aby ustrzec się przed konsekwencjami wdychania nieczystości, warto zainwestować w domowy oczyszczacz powietrza. Wiele osób na własnej skórze przekonało się, że w pomieszczeniach, w których znajduje się oczyszczacz powietrza, smog i inne szkodliwe zanieczyszczenia nie stanowią już problemu.

Domowy oczyszczacz powietrza – dlaczego warto go kupić?

Dlaczego warto zainwestować w oczyszczacz powietrza? Smog wywiera niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jest przyczyną częstych infekcji dróg oddechowych, astmy, chorób naczyniowych, zaburzeń rytmu serca, nadciśnienia, zwiększa ryzyko raka oraz chorób układu nerwowego. Smog przedostaje się do naszych domów przez okna, drzwi lub wentylację. Natomiast w mieszkaniach miesza się z innymi zanieczyszczeniami, takimi jak kurz, roztocza i lotne związki organiczne. Połączenie to stanowi niezwykle trującą dla naszego organizmu mieszkankę. Kupując dobry oczyszczacz powietrza, dbamy o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

Dobry oczyszczacz powietrza – smog i pył w mieszkaniu to przeszłość!

Dobry oczyszczacz powietrza powinien mieć specyficzny system filtracji, którego podstawę stanowi filtr HEPA. Odpowiada on za eliminację pyłów zawieszonych (m.in. PM1, PM2,5 oraz PM10), będących składnikami smogu, pyłków roślinnych, alergenów roztoczy i zarodników pleśni, cząsteczek kurzu i sierści, a także niektórych wirusów, bakterii i grzybów.

Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

Przy podejmowaniu decyzji o tym, jaki oczyszczacz powietrza kupić, warto rozważyć zakup oczyszczacza marki Samsung. Wszystkie modele urządzeń tego producenta mają trzystopniowy system filtracji. Oznacza to, że powietrze w naszych domach oczyszczane będzie przez trzy rodzaje filtrów: filtr wstępny, który usuwa duże cząsteczki kurzu, sierści, włosów oraz pyłków traw i drzew, filtr dezodoryzujący z aktywnym węglem niwelujący z powietrza szkodliwe gazy (w tym także formaldehydy występujące w meblach, panelach, tapetach i materiałach izolacyjnych) oraz filtr HEPA usuwający 99,97% cząsteczek pyłu.

Oczyszczacz powietrza – smog odejdzie w niepamięć, jeśli wybierzesz połączenie trzech filtrów

Połączenie trzech filtrów pozwala na wyeliminowanie szkodliwych zanieczyszczeń z powietrza w domach i mieszkaniach. Samsung oferuje modele oczyszczaczy dostosowane do różnych wielkości pomieszczeń. Ponadto mają szereg funkcji i udogodnień. Pierwszą z nich jest intuicyjny wyświetlacz informujący o jakości powietrza oraz alarmujący o konieczności wymiany filtra. Poza tym, jak na dobry oczyszczacz powietrza przystało, każdy model ma wbudowany nocny tryb pracy, umożliwiający ciche działanie urządzenia, oraz tryb automatyczny, który sprawia, że oczyszczacz sam sprawdza jakość powietrza i dostosowuje do niej swoje ustawienia. Inne dodatki to m.in. timer, blokada rodzicielska czy wbudowany moduł Wi-Fi oraz dedykowana aplikacja mobilna, która umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem. To tylko niektóre z udogodnień oczyszczaczy powietrza, na które warto zwrócić uwagę. Najważniejsze jest jednak to, że gdy zdecydujesz się na oczyszczacz powietrza, smog i inne zanieczyszczenia na zawsze znikną z Twojego domu i przestaną zatruwać życie Twoje i Twoich najbliższych.

 

Źródło: Artykuł partnerski