Policjanci z Olsztyna wszczęli śledztwo w związku z antyislamskim transparentem, który zawieszono na jednej z ulic miasta.

Transparent wisiał przy ul. Artyleryjskiej w Olsztynie. W piątek został usunięty przez administratora terenu. Policja zabezpieczyła ślady i poinformowała, że wszczęto śledztwo w kierunku przestępstwa na tle rasistowskim.

Badamy sprawę pod kątem przestępstwa na tle rasistowskim, które zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności – poinformowała oficer prasowy KMP w Olsztynie, Mariola Plichta.

Ten sam transparent był eksponowany przez olsztyńską Młodzież Wszechpolską podczas antyimigracyjnej pikiety z 11 października. Teraz członkowie lokalnej MW odnieśli się do całej sprawy.

Doszły nas słuchy, że dzisiaj rano na ulicy Artyleryjskiej został zablokowany przez policję pas ruchu w celu zdjęcia antyimigracyjnego transparentu. Transparent został pozytywnie odebrany przez użytkowników CB Radia. Mimo to policja poszukuje sprawców. Dołączamy się z prośbą o pomoc w ich ujęciu. Jednocześnie wyznaczamy nagrodę w postaci bliższego zapoznania się i integracji z naszą sekcją sportową – napisano na facebooku organizacji.

islam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.