Droga z Polski na Wyspy Brytyjskie nie wydaje się krótka. Nie przeszkadza to jednak firmom kurierskim, które każdego dnia dostarczają paczki z Polski do UK. To, w jakim tempie przesyłki kurierskie z Anglii trafiają do adresatów, może zadziwić niejednego nadawcę. Tych, których martwi, że wysyłka taka wiąże się z długim oczekiwaniem na paczkę czy wysokimi kosztami, można uspokoić. Przesyłki dostarczane są sprawnie, tanio i całkowicie bezpiecznie.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Polski?

Kurier do Polski z UK może dotrzeć naprawdę szybko, a przy tym być tani. Nie jest to kwestia tygodni, a zwykle kilku dni roboczych. W jaki sposób wybrać najszybszą i najtańszą dostawę?

Po pierwsze należy dokładnie przeanalizować, ile kosztują przesyłki do Polski z UK u poszczególnych kurierów – przyda się w tym serwis www.euro-paka.pl. Dzięki tej stronie można dowiedzieć się jak najtaniej wysłać paczkę do Polski. Po wpisaniu odpowiednich informacji, na stronie szybko pojawią się oferty poszczególnych firm dotyczące wysyłki paczki do Polski z UK. Przesyłki kurierskie do Anglii realizowane są zazwyczaj w terminie do 5 dni roboczych.

Co ma wpływa na cenę wysyłki? Oczywiście są to gabaryty paczki. Długość, wysokość, szerokość, a także waga mają znaczący wpływ na koszty. Wzrosną one także wtedy, kiedy nadawca zdecyduje się na usługę ekspresową dostarczenia paczki do Polski z UK. 

Ile idzie paczka z Wielkiej Brytanii?

Paczka z Wielkiej Brytanii do Polski idzie zazwyczaj około 5 dni roboczych. Może się zdarzyć, że termin ten będzie wydłużony – na przykład w związku z okresem przedświątecznym. Jednak nadawca zostanie o tym rzetelnie poinformowany jeszcze przed złożeniem zlecenia na wysyłkę paczki. 

Na to, ile idzie paczka z Wielkiej Brytanii, można mieć jednak wpływ. Przesyłki do Polski z UK mogą znaleźć się u adresata nawet w ciągu 48 godzin. Jak nietrudno się domyślić, usługa taka wiąże się z większymi kosztami. Mimo tego decyduje się na nią coraz więcej osób. Jest ona polecana szczególnie wtedy, kiedy zawartość paczki musi błyskawicznie zostać dostarczona do odbiorcy.

Przesyłki kurierskie z Anglii a bezpieczeństwo paczek

Nie należy obawiać się także o to, że przesyłka nie dotrze do adresata „w jednym kawałku”. Nie ma też obaw, że zostanie uszkodzona lub – co gorsza – ukradziona.

Firmy kurierskie proponują jednak swoim klientom możliwość ubezpieczenia paczki do Polski z UK. Cena za ubezpieczenie jest doliczana do kosztów przesyłki. Opcję taką wybiera spora grupa klientów. Przesyłkę można ubezpieczyć na kwotę kilkuset lub nawet kilku tysięcy złotych. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, jeżeli transportowany ma być na przykład wartościowy sprzęt, ważne dokumenty czy inne drogie artykuły. 

Można także zdecydować się także na wysyłkę bez ubezpieczenia. Jednak w przypadku zaginięcia paczki, jej nadawca nie będzie mógł liczyć na rekompensatę finansową.

Kurier do Polski z UK zawsze dba o stan dostarczanych paczek i ich zawartości. Jednak, aby mieć pewność, że nic nie stanie się z przesyłką, należy ją odpowiednio zapakować. Wystarczy do tego użyć solidnego kartonu, folii do pakowania i taśmy klejącej, którą zabezpiecza się krawędzie paczki. Oprócz tego można pomyśleć o wypełnieniu kartonu styropianem lub folią bąbelkową. 

Jeżeli natomiast w paczce znajduje się szkło lub inne delikatne akcesoria, trzeba poinformować o tym kuriera. Dzięki temu przedmioty te dotrą nieuszkodzone do odbiorcy.

Firmy kurierskie wyszły naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających z klientów. Z ich pomocą paczki trafiają do Wielkiej Brytanii niemalże błyskawicznie, bezpiecznie, a wysyłka nie rujnuje niczyjego budżetu.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.